Englannin kieli ja kulttuuri

Mikko Laitinen
No image.
Nimike
Professori, englannin kieli
Sähköposti
mikko.laitinen@uef.fi
Suora numero
0294452123
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 235, vastaanottoaika ke 9-10

Jopi Nyman
No image.
Nimike
Professori, englannin kieli, 1. varadekaani
Sähköposti
jopi.nyman@uef.fi
Suora numero
0294452143
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 249, vastaanottoaika ti 13-14
Wordpress

Pirjo Koivuvaara
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, englannin kieli
Sähköposti
pirjo.koivuvaara@uef.fi
Suora numero
0294452165
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 248, vastaanottoaika ti 13-14

Michael Pace-Sigge
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, englannin kieli, syntyperäinen
Sähköposti
michael.pace-sigge@uef.fi
Suora numero
0294452154
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 155, vastaanottoaika ke 12-13

Heli Paulasto
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, englannin kieli
Sähköposti
heli.paulasto@uef.fi
Suora numero
0294452145
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 240, vastaanottoaika ti 13-14

Sirpa Salenius
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, englannin kieli
Sähköposti
sirpa.salenius@uef.fi
Suora numero
0294452144
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 237, vastaanottoaika ke 10-11

Gregory Watson
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, englannin kieli, syntyperäinen
Sähköposti
greg.watson@uef.fi
Suora numero
0294452160
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 246, vastaanottoaika ke 11-12


Englannin kieli ja kääntäminen

Riitta Jääskeläinen
No image.
Nimike
Professori, englannin kieli (kääntäminen ja tulkkaus)
Sähköposti
riitta.jaaskelainen@uef.fi
Suora numero
0294452101
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 267, vastaanottoaika ke 11-12

Minna Kujamäki
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, englannin kieli (kääntäminen ja tulkkaus)
Sähköposti
minna.kumpulainen@uef.fi
Suora numero
0294452013
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 241, vastaanottoaika to 13-14

Minna Ruokonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, englannin kieli ja kääntäminen
Sähköposti
minna.ruokonen@uef.fi
Suora numero
0294452152
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 251, vastaanottoaika to 13-14

Izabela Czerniak
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, englannin kieli, syntyperäinen
Sähköposti
izabela.czerniak@uef.fi
Suora numero
0294452070
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 147, vastaanottoaika ma 10-11

Kati Tuulipuro
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, englannin kieli ja kääntäminen
Sähköposti
kati.tuulipuro@uef.fi
Suora numero
0294452241
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 265, vastaanottoaika ti 14-15


Japanin kieli ja kulttuuri

Terttu Rajala
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, japanin kieli ja kulttuuri
Sähköposti
terttu.rajala@uef.fi
Suora numero
0294452148
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 148, vastaanottoaika ke 12-14


Käännöstiede

Esa Penttilä
No image.
Nimike
Professori, käännöstiede
Sähköposti
esa.penttila@uef.fi
Suora numero
0294452083
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 243, vastaanottoaika ti 13-14

Jukka Mäkisalo
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kieliaineiden metodologia, osaston varajohtaja
Sähköposti
jukka.makisalo@uef.fi
Suora numero
0294452138
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 231, vastaanottoaika ti, ke 13-14

Tutta Saalin
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, tulkkaus ja kääntäminen, erityisesti englannin ja ruotsin kieli
Sähköposti
tutta.saalin@uef.fi
Suora numero
0294452158
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 245, vastaanottoaika ma 15-16


Ranskan kieli ja kulttuuri

Fredrik Westerlund
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, ranskan kieli ja kulttuuri
Sähköposti
fredrik.westerlund@uef.fi
Suora numero
0294452139
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 165, vastaanottoaika ti 14-15

Nora Muhonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, ranskan kieli ja kulttuuri, syntyperäinen
Sähköposti
nora.muhonen@uef.fi
Suora numero
0294452112
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 263, vastaanottoaika ke 13-14


Ruotsin kieli

Jaana Kolu
No image.
Nimike
Professori, ruotsin kieli
Sähköposti
jaana.kolu@uef.fi
Lyhytvalintanumero
52339
Suora numero
0294452339
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 252, vastaanotto ti 14-16

Melina Bister
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, ruotsin kieli
Sähköposti
melina.bister@uef.fi
Lyhytvalintanumero
51168
Suora numero
0294451168
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 247, vastaanottoaika to 10-11

Elna Hänninen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, ruotsin kieli
Sähköposti
elna.hanninen@uef.fi
Lyhytvalintanumero
52230
Suora numero
0294452230
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 244, vastaanottoaika to 13-14

Elina Ikonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, ruotsin kieli
Sähköposti
elina.ikonen@uef.fi
Lyhytvalintanumero
52193
Suora numero
0294452193
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 254, vastaanottoaika ma 13-14

Satu Pirhonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, ruotsin kieli, syntyperäinen
Sähköposti
satu.pirhonen@uef.fi
Lyhytvalintanumero
52108
Suora numero
0294452108
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 255, vastaanotto ke 10-11


Saksan kieli ja kulttuuri

Alexandra Simon
No image.
Nimike
Professori, saksan kieli
Sähköposti
alexandra.simon-lopez@uef.fi
Suora numero
0294452156
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 234, vastaanottoaika ke 14-15

Kermer Franka
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, saksan kieli
Sähköposti
franka.kermer@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 146, vastaanotto ti 8-9


Saksan kieli ja kääntäminen

Anne Rautiainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, saksan kieli ja kääntäminen
Sähköposti
anne.rautiainen@uef.fi
Suora numero
0294452084
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 161, vastaanottoaika ke 13-14

Niina Syrjänen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, saksan kieli
Sähköposti
niina.syrjanen@uef.fi
Suora numero
0294452337
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 250, vastaanottoaika to 9-10


Suomen kieli ja kääntäminen, suomen kieli ja kulttuuri vieraskielisille

Juha Leskinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, käännösviestinnän suomi
Sähköposti
juha.leskinen@uef.fi
Suora numero
0294452135
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 149, vastaanottoaika ti 14-15

Anna Karhu
No image.
Nimike
Lehtori, suomi
Sähköposti
anna.karhu@uef.fi
Suora numero
0294452127
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 144, (työvapaalla 31.7.2019 saakka)

Laura Tuomainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, suomen kieli
Sähköposti
laura.tuomainen@uef.fi
Suora numero
0294452279
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 144, vastaanottoaika ti 9-10


Venäjän kieli ja kulttuuri

Larisa Leisiö
No image.
Nimike
Professori, venäjän kieli
Sähköposti
larisa.leisio@uef.fi
Suora numero
0294452001
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 242, vastaanottoaika ti 15-16

Marja Sorvari
No image.
Nimike
Apulaisprofessori (tenure track), venäjän kieli ja kulttuuri
Sähköposti
marja.sorvari@uef.fi
Suora numero
0294452153
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 145, vastaanottoaika ke 16-17

Esa Anttikoski
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, venäjän kieli
Sähköposti
esa.anttikoski@uef.fi
Suora numero
0294452121
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 236, vastaanotto ti 15-16

Alexandra Belikova
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, venäjän kieli, syntyperäinen
Sähköposti
alexandra.belikova@uef.fi
Suora numero
0294452111
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 259, vastaanottoaika ke 12-13

Grigory Gurin
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, venäjän kieli, syntyperäinen
Sähköposti
grigory.gurin@uef.fi
Suora numero
0294452124
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 238, vastaanottoaika ma 14-15


Venäjän kieli ja kääntäminen

Svetlana Probirskaja
No image.
Nimike
Professori, venäjän kieli ja kääntäminen
Sähköposti
svetlana.probirskaja@uef.fi
Suora numero
0294452014
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 261, vastaanottoaika ke 15-16

Vassili Bouilov
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, venäjän kieli, syntyperäinen
Sähköposti
vassili.bouilov@uef.fi
Suora numero
0294452122
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 260, vastaanotto ke 9:15-10

Nina Havumetsä
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, venäjän kieli
Sähköposti
nina.havumetsa@uef.fi
Suora numero
0294452050
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 230, vastaanottoaika to 8-9


Yleinen kielitiede, Kieliteknologia

Einar Meister
No image.
Nimike
Professori, yleinen kielitiede
Sähköposti
einarm@uef.fi
Suora numero
0294452875
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 232, vastaanottoaika ke 10-11

Stefan Werner
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, yleinen kielitiede, erityisesti kieliteknologia
Sähköposti
stefan.werner@uef.fi
Suora numero
0294452161
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 258, vastaanottoaika ke 12-13
Wordpress


Tutkijat, nuoremmat tutkijat

Pekka A Kilpeläinen
No image.
Nimike
Akatemiatutkija, NOTCU
Sähköposti
pekka.a.kilpelainen@uef.fi
Suora numero
0294452231
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 140

Samuli Kaislaniemi
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, CULTCHANGE-hanke
Sähköposti
samuli.kaislaniemi@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu

Hanna Lantto
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, Kulttuurien kohtaaminen, liikkuvuus ja rajat (UEF)
Sähköposti
hanna.lantto@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Paula Rautionaho
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, Kulttuurien kohtaaminen, liikkuvuus ja rajat (UEF)
Sähköposti
paula.rautionaho@uef.fi
Suora numero
0294452175
Huoneen tiedot
Etätyössä

Juho Suokas
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
juho.suokas@uef.fi
Suora numero
0294452282
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 314

Lauri Tavi
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
lauri.tavi@uef.fi
Suora numero
0294452792
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 219

Erja Vottonen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
erja.vottonen@uef.fi
Suora numero
0294452257
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 314

Masoud Fatemi
No image.
Nimike
Projektitutkija, Disadh-projekti
Sähköposti
masoud.fatemi@uef.fi
Suora numero
0294452327
Huoneen tiedot
Joensuu Tiedepuisto