Karjalan kieli ja kulttuuri

Vesa Koivisto
No image.
Nimike
Professori, karjalan kieli ja kulttuuri
Sähköposti
vesa.koivisto@uef.fi
Suora numero
0294452099
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 159, (työvapaalla 31.7.2019 saakka)

Helka Riionheimo
No image.
Nimike
Professori, karjalan kieli ja kulttuuri
Sähköposti
helka.riionheimo@uef.fi
Suora numero
0294452706
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 166, vastaanottoaika ti 9-10


Kirjallisuus

Erkki Sevänen
No image.
Nimike
Professori, kirjallisuus, erityisesti kirjallisuussosiologia
Sähköposti
erkki.sevanen@uef.fi
Suora numero
0294452116
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 171, vastaanotto ti 15-16

Risto Turunen
No image.
Nimike
Professori, kirjallisuus, erityisesti kotimaan kirjallisuus, osastonjohtaja
Sähköposti
risto.turunen@uef.fi
Suora numero
0294452100
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 170, vastaanottoaika ti 14-16

Elina Arminen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kirjallisuus
Sähköposti
elina.arminen@uef.fi
Suora numero
0294452103
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 167, vastaanottoaika ke 9-11

Markku Lehtimäki
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kirjallisuus
Sähköposti
markku.lehtimaki@uef.fi
Suora numero
0294452051
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 169, (työvapaalla 31.7.2019 saakka)

Anna Logrén
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kirjallisuus
Sähköposti
anna.logren@uef.fi
Suora numero
0294452025
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 169, vastaanottoaika ma 13-14


Kulttuuriantropologia

Taina Kinnunen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kulttuuriantropologia
Sähköposti
taina.kinnunen@uef.fi
Suora numero
0294452072
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 154, vastaanottoaika ke 11-12


Kulttuurintutkimus

Helmi Järviluoma-Mäkelä
No image.
Nimike
Professori, kulttuurintutkimus
Sähköposti
helmi.jarviluoma@uef.fi
Suora numero
0294452107
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 266, vastaanottoaika ti 10-11

Johan Schimanski
No image.
Nimike
Professori, Cultural Encounters
Sähköposti
johan.schimanski@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyö, ulkomaat


Mediakulttuuri ja viestintä

Johanna Uotinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, viestintä
Sähköposti
johanna.uotinen@uef.fi
Suora numero
0294452118
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 157, vastaanottoaika ti 13-14, Työsuojeluvaltuutettu, puh.050-389 4441

Tuomas Järvenpää
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, viestintä
Sähköposti
tuomas.jarvenpaa@uef.fi
Suora numero
0294452211
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 135, vastaanottoaika ke 11-13

Pertti Kuittinen
No image.
Nimike
Lehtori, mediakulttuuri
Sähköposti
pertti.kuittinen@uef.fi
Suora numero
0294452109
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 206, vastaanottoaika ma 13-15
Wordpress

Janne Huuhtanen
No image.
Nimike
Suunnittelija, mediakulttuuri ja viestintä
Sähköposti
janne.huuhtanen@uef.fi
Suora numero
0294452105
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 206, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress


Etnomusikologia

Noora Vikman
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, etnomusikologia
Sähköposti
noora.vikman@uef.fi
Suora numero
0294452110
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 152, vastaanottoaika ke 14-15


Perinteentutkimus

Pertti Anttonen
No image.
Nimike
Professori, kulttuurintutkimus, erityisesti perinteentutkimus
Sähköposti
pertti.anttonen@uef.fi
Suora numero
0294452168
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 156, vastaanottoaika ke 13-14

Sinikka Vakimo
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, perinteentutkimus
Sähköposti
sinikka.vakimo@uef.fi
Suora numero
0294452119
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 150, vastaanottoaika ke klo 11-12


Sukupuolentutkimus

Jaana Vuori
No image.
Nimike
Professori, sukupuolentutkimus
Sähköposti
jaana.vuori@uef.fi
Suora numero
0294452126
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 264, vastaanottoaika ke 13-14


Suomen kieli

Hannele Forsberg
No image.
Nimike
Professori, suomen kieli
Sähköposti
hannele.forsberg@uef.fi
Suora numero
0294452104
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 163, vastaanottoaika ke 13-14

Marjatta Palander
No image.
Nimike
Professori, suomen kieli
Sähköposti
marjatta.palander@uef.fi
Suora numero
0294452113
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 168, vastaanottoaika ke 12-13

Marja Nenonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, suomen kieli
Sähköposti
marja.nenonen@uef.fi
Suora numero
0294452047
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 162, vastaanotto ti 12-13

Irja Alho
No image.
Nimike
Lehtori, suomen kieli
Sähköposti
irja.alho@uef.fi
Suora numero
0294452102
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 158, vastaanottoaika ti 12-13

Henna Massinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, suomen kieli
Sähköposti
massinen@uef.fi
Suora numero
0294452164
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 159, vastaanottoaika ma 10-11


Taiteensosiologia

Erkki Sevänen
No image.
Nimike
Professori, kirjallisuus, erityisesti kirjallisuussosiologia
Sähköposti
erkki.sevanen@uef.fi
Suora numero
0294452116
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 171, vastaanotto ti 15-16

Risto Turunen
No image.
Nimike
Professori, kirjallisuus, erityisesti kotimaan kirjallisuus, osastonjohtaja
Sähköposti
risto.turunen@uef.fi
Suora numero
0294452100
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 170, vastaanottoaika ti 14-16


Terveyden monikulttuuriset ulottuvuudet

Sinikka Vakimo
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, perinteentutkimus
Sähköposti
sinikka.vakimo@uef.fi
Suora numero
0294452119
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 150, vastaanottoaika ke klo 11-12


Tutkijat, nuoremmat tutkijat

Elina Hytönen-Ng
No image.
Nimike
Yliopistotutkija, kulttuurintutkimus
Sähköposti
elina.hytonen@uef.fi
Suora numero
0294452232
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 256, vastaanottoaika ke 13-14

Kati Launis
No image.
Nimike
Yliopstotutkija, kirjallisuus
Sähköposti
kati.launis@uef.fi
Suora numero
0294452520
Huoneen tiedot
Etätyössä

Anna-Leena Toivanen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija, CULTCHANGE-profiilialue
Sähköposti
anna-leena.toivanen@uef.fi
Suora numero
0294452015
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 233

Juhana Venäläinen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija (tenure track), kulttuurintutkimus
Sähköposti
juhana.venalainen@uef.fi
Suora numero
0294452252
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 153, vastaanottoaika ke 13-14

Blaz Bajic
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, SENSOTRA-hanke
Sähköposti
blaz.bajic@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä ulkomaat

Taija Kaarlenkaski
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, Cattle Tending in Transition -hanke
Sähköposti
taija.kaarlenkaski@uef.fi
Suora numero
0294452068
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 207

Maria Kok
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, KATVE-hanke
Sähköposti
maria.kok@uef.fi
Suora numero
0294452261
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 239

Sandi Abram
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SENSOTRA-hanke
Sähköposti
sandi.abram@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä ulkomaat

Inkeri Aula
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SENSOTRA-hanke
Sähköposti
inkeri.aula@uef.fi
Suora numero
0294452059
Huoneen tiedot
Etätyössä

Ida-Meri Havukainen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
ida.heiskanen@uef.fi
Suora numero
0294452238
Huoneen tiedot
Etätyössä

Lotta Luhtala
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Pohjoisen muuttuva ympäristö -hanke
Sähköposti
lotta.luhtala@uef.fi
Suora numero
0294452004
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 101

Pauliina Lukinmaa
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
pauliina.lukinmaa@uef.fi
Suora numero
0294452133
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 203

Liisa Näpärä
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
liisa.napara@uef.fi
Suora numero
0294452262
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 203

Pirkko Puoskari
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
pirkko.puoskari@uef.fi
Suora numero
0294452054
Huoneen tiedot
Etätyössä

Eeva Pärjälä
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SENSOTRA-hanke
Sähköposti
eeva.parjala@uef.fi
Suora numero
0294452064
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 226

Susanna Tavi
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
susanna.tavi@uef.fi
Suora numero
0294452074
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 101

Natalia Giloeva
No image.
Nimike
Projektitutkija, Kiännä! -hanke
Sähköposti
natalia.giloeva@uef.fi
Suora numero
0294452178
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 312

Sonja Pöllänen
No image.
Nimike
Projektitutkija, SENSOTRA-hanke
Sähköposti
sonja.pollanen@uef.fi
Suora numero
0294452086
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 226

Heikki Uimonen
No image.
Nimike
Projektitutkija, SENSOTRA-hanke
Sähköposti
heikki.uimonen@uef.fi
Suora numero
0294456442
Huoneen tiedot
Etätyössä

Tuomo Kondie
No image.
Nimike
Tutkimusavustaja, KATVE-hanke
Sähköposti
tuomo.kondie@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä, ulkomaat