TYÖLLISYYS

 

Tarjoamme koulutus- ja kehittämispalveluita työllisyyden hoidon eri osa-alueilta. Toimintamme perustuu työllisyyden hoidon asiantuntijuuteen ja ajantasaiseen tutkimustietoon.

Avainsanat:

  • Palveluiden kehittäminen
  • Palveluiden tuotteistaminen
  • Palveluiden vaikuttavuus
  • Toimintajärjestelmän kehittäminen
  • Työ- ja toimintakyvyn arviointi
  • Tuettu työllistyminen
  • Työnantajayhteistyö
  • Työhönvalmennus
  • Työllistyminen
  • Näyttöön perustuva työhönvalmennus
  • Ratkaisukeskeinen asiakasohjaus
  • Asiakkaan motivointi

Lue lisää työllistymisen tukemisesta blogistamme.

Koulutus- ja kehittämispalvelutarjontaamme kuuluvat tällä hetkellä Työllisyyden hoidon kehittäminen sekä Työtä! –ja MANOT -hankkeet. Tämän lisäksi toteutamme työyhteisökohtaisia valmennuksia vaikkapa organisaationne kehittämispäivään.

Tutustu myös Avoimen yliopiston tarjontaan:

Katso koko tarjonta.


Kysy lisää työllistymisen palveluistamme!

Sanna Iskanius
No image.
Nimike
Koulutusjohtaja
Sähköposti
sanna.iskanius@uef.fi
GSM-numero
0503823801
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 279

Heli Kaarniemi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikeen lisätietoja
- kotouttamiskoulutukset ja -hankkeet, opetusalan täydennyskoulutus, kielikoulutukset
Sähköposti
heli.kaarniemi@uef.fi
GSM-numero
0503228644
Suora numero
0294457080
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora

Tuula Korhonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikeen lisätietoja
- kielikoulutukset
Sähköposti
tuula.korhonen@uef.fi
GSM-numero
0503846956
Suora numero
0294457062
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora

Maija Mustonen
No image.
Nimike
kouluttaja
Nimikeen lisätietoja
- koulun ja kodin yhteistyö monikulttuurisessa ja -kielisessä toimintaympäristössä
Sähköposti
maija.r.mustonen@uef.fi
GSM-numero
4147356
Huoneen tiedot
Joensuun Aurora

Lasse Reijonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikeen lisätietoja
- kotoutumiskoulutukset, OKM- ja OPH-hankkeet
Sähköposti
lasse.reijonen@uef.fi
GSM-numero
0505650305
Suora numero
0294457083
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 238

Jori Sara-Aho
No image.
Nimike
Kouluttaja
Nimikeen lisätietoja
- kotoutumiskoulutukset
Sähköposti
jori.sara-aho@uef.fi
GSM-numero
0505936354
Suora numero
0294457070
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora

Sanna Soppela
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikeen lisätietoja
- palvelumuotoilu, selkokieli, työelämä
Sähköposti
sanna.soppela@uef.fi
GSM-numero
0505903766
Suora numero
0294457071
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 257/4

Irina Tere
No image.
Nimike
Kouluttaja
Nimikeen lisätietoja
- kotoutumiskoulutukset
Sähköposti
irina.tere@uef.fi
GSM-numero
0504095548
Suora numero
0294457085
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora

Marika Tuupainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
marika.tuupainen@uef.fi
GSM-numero
0503414170
Suora numero
0294457089
Huoneen tiedot
Tietoteknia 2404


Koulutukset:
Uutiskirje:
Sähköposti