Uutiset
6.5.2026
Tapahtumat
6
Touko
2026
7
Siirry Ajankohtaista-osioon
Suomeksi
In English
Hakusi tuotti 16 tulosta.
Työ on muuttunut merkittävästi etätyön ja digitalisaation myötä, mutta suurin osa työtavoistamme johtaa viime vuosikymmenille. Tarvitsemme siis entistä parempia tapoja johtaa itseämme.
Keskimäärin keskeytykset vievät 20–30 % toimihenkilön työpäivästä. Ja suurin osa on itse aiheutettuja. Niitä kannattaa siis vähentää. Mutta kuinka?
Ajatukset ja tunteet vaikuttavat suuresti toimintakykyymme. Osaatko ylläpitää keskittymistä ja vahvistaa ajattelua avaavia tunteita?
Onko organisaationne kirjallisessa viestinnässä vielä haasteita tai puutteita? Räätälöidyn kirjoitusviestinnän koulutuksen avulla hiotte viestintänne vakuuttavaksi, yhdenmukaiseksi ja ymmärrettäväksi.
Ota moninaisuus aidoksi työyhteisön voimavaraksi. Perehdy siihen, miten kulttuurimuurit murretaan arjen tilanteissa, miten työpaikka muuttuu kielenoppimisen tehokkaaksi ympäristöksi ja miten rakennetaan vastaanottava, joustava ja inklusiivinen toimintakulttuuri.
Hyvän palaverin ja ryhmän työskentelyn ohjaaminen on taitolaji ja sen voi oppia.