Henkilöstöpalveluiden yhteystiedot

 

Joensuun kampus

Käytiosoite: Yliopistokatu 2, Aurora-rakennus, sisäänkäynti C, 3. kerros
Postiosoite: Itä-Suomen yliopisto, Henkilöstöpalvelut, Joensuun kampus, PL 111, 80101 Joensuu
Puh. 0294 45 1111 (vaihde)

Kuopion kampus

Käyntiosoite: Yliopistonranta 1 E, Snellmania-rakennus, 2. krs
Postiosoite: Itä-Suomen yliopisto, Henkilöstöpalvelut, Kuopion kampus, PL 1627, 70211 Kuopio
Puh. 0294 45 1111 (vaihde)

Henkilöstöasioiden sähköpostiosoitteet:

heha-ypj (at) uef.fi

(arviointi, YPJ-asiat ja niihin liittyvät palkkausasiat)

heha-lomat-poissaolot (at) uef.fi

(lomiin ja poissaoloihin liittyvät asiat)

heha-palkkahallinto (at) uef.fi

(Certiaan ja palkkahallintoon liittyvät asiat)

Henkilöstön sähköpostiosoitteet:  etunimi.sukunimi(at)uef.fi

 

Jouni Kekäle
No image.
Nimike
Henkilöstöjohtaja
Sähköposti
jouni.kekale@uef.fi
GSM-numero
0503065370
Lyhytvalintanumero
58005
Suora numero
0294458005
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 3015

Marketta Rantama
No image.
Nimike
Henkilöstön kehittämispäällikkö, työsuojelupäällikkö
Sähköposti
marketta.rantama@uef.fi
GSM-numero
0408226724
Lyhytvalintanumero
58287
Suora numero
0294458287
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 2168

Arja Hirvonen
No image.
Nimike
Johtava hallintopäällikkö
Sähköposti
arja.hirvonen@uef.fi
GSM-numero
0447163422
Lyhytvalintanumero
53002
Suora numero
0294453002
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 2151
Lisätietoja
Luonnontieteiden ja metsätieteiden tiedekunta

Ulla Hurskainen
No image.
Nimike
Johtava hallintopäällikkö
Sähköposti
ulla.hurskainen@uef.fi
GSM-numero
0505125238
Lyhytvalintanumero
58100
Suora numero
0294458100
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2098
Lisätietoja
Filosofinen tiedekunta sekä Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta

Kari Korhonen
No image.
Nimike
Johtava hallintopäällikkö
Sähköposti
kari.korhonen@uef.fi
GSM-numero
0504323826
Lyhytvalintanumero
52002
Suora numero
0294452002
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 111a
Lisätietoja
Filosofinen tiedekunta

Riikka Pellinen
No image.
Nimike
Johtava hallintopäällikkö
Sähköposti
riikka.pellinen@uef.fi
GSM-numero
0403552453
Lyhytvalintanumero
54123
Suora numero
0294454123
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4088
Lisätietoja
Terveystieteiden tiedekunta

 

KESKITETYT PALVELUT

Katri Hartikainen
No image.
Nimike
Henkilöstösuunnittelija
Sähköposti
katri.hartikainen@uef.fi
GSM-numero
0503564029
Lyhytvalintanumero
58143
Suora numero
0294458143
Huoneen tiedot
Joensuu, Metla h.199B

Eila Ikonen
No image.
Nimike
Henkilöstöasiantuntija
Sähköposti
eila.ikonen@uef.fi
GSM-numero
0504422489
Lyhytvalintanumero
58118
Suora numero
0294458118
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 3032

Anne Kauppinen
No image.
Nimike
Henkilöstöasiantuntija
Sähköposti
anne.kauppinen@uef.fi
GSM-numero
0503718624
Lyhytvalintanumero
58044
Suora numero
0294458044
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 2170

Minna Kuosmanen
No image.
Nimike
Henkilöstöasiantuntija
Sähköposti
minna.kuosmanen@uef.fi
GSM-numero
0503413751
Lyhytvalintanumero
58092
Suora numero
0294458092
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 3033

Riitta Meuronen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
riitta.meuronen@uef.fi
GSM-numero
0403552170
Lyhytvalintanumero
58226
Suora numero
0294458226
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 2311

Sari Palviainen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
sari.palviainen@uef.fi
GSM-numero
0504678129
Lyhytvalintanumero
58171
Suora numero
0294458171
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2446

Marja Piironen
No image.
Nimike
Henkilöstöasiantuntija
Sähköposti
marja.piironen@uef.fi
GSM-numero
0504309629
Lyhytvalintanumero
58259
Suora numero
0294458259
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 3034

Raita Ratilainen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
raita.ratilainen@uef.fi
GSM-numero
0504488235
Lyhytvalintanumero
58150
Suora numero
0294458150
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 173

Kari Reinikainen
No image.
Nimike
Henkilöstöasiantuntija
Sähköposti
kari.reinikainen@uef.fi
GSM-numero
0505728955
Lyhytvalintanumero
58291
Suora numero
0294458291
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 3025

Irma Salminen
No image.
Nimike
Henkilöstöasiantuntija
Sähköposti
irma.salminen@uef.fi
GSM-numero
0503622706
Lyhytvalintanumero
58321
Suora numero
0294458321
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 1102

Hanne Tanskanen
No image.
Nimike
Kansainvälisten asioiden koordinaattori
Sähköposti
hanne.tanskanen@uef.fi
GSM-numero
0503373829
Lyhytvalintanumero
58225
Suora numero
0294458225
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 2312

Merja Anita Turunen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
merjaanita.turunen@uef.fi
GSM-numero
0403552130
Lyhytvalintanumero
58367
Suora numero
0294458367
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 2310

Jenni Varis
No image.
Nimike
Henkilöstöasiantuntija
Sähköposti
jenni.varis@uef.fi
GSM-numero
0504434783
Lyhytvalintanumero
58037
Suora numero
0294458037
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora

Tarja Vauhkonen
No image.
Nimike
Henkilöstöasiantuntija
Sähköposti
tarja.vauhkonen@uef.fi
GSM-numero
0403552103
Lyhytvalintanumero
58119
Suora numero
0294458119
Huoneen tiedot
KuopioTietoteknia 1033

Minna Väisänen
No image.
Nimike
Henkilöstöasiantuntija
Sähköposti
minna.vaisanen@uef.fi
GSM-numero
0405685350
Lyhytvalintanumero
58388
Suora numero
0294458388
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 1034

 

LÄHIPALVELUT

Kaija Ahonen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
kaija.m.ahonen@uef.fi
GSM-numero
0403553182
Lyhytvalintanumero
53686
Suora numero
0294453686
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 4139
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Lumet lähipalvelut

Aino Eskelinen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
aino.eskelinen@uef.fi
GSM-numero
0504422016
Lyhytvalintanumero
53020
Suora numero
0294453020
Huoneen tiedot
Joensuu Natura 347
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Lumet lähipalvelut

Noora Hämäläinen
No image.
Nimike
Henkilöstösuunnittelija
Sähköposti
noora.hamalainen@uef.fi
GSM-numero
0504423362
Lyhytvalintanumero
52006
Suora numero
0294452006
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 105
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Raija Hänninen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
raija.hanninen@uef.fi
GSM-numero
0403552169
Lyhytvalintanumero
54022
Suora numero
0294454022
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 1015
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
TT lähipalvelut

Ritva Jauhiainen-Bruun
No image.
Nimike
Osastosihteeri
Sähköposti
ritva.h.jauhiainen@uef.fi
GSM-numero
0469211827
Huoneen tiedot
Kuopio KYS rak 6 5 krs 513
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
TT lähipalvelut
Lisätietoja
Lääketieteen laitos, Kliinisen lääketieteen yksikkö

Tuula Keinänen
No image.
Nimike
Taloussihteeri
Sähköposti
tuula.keinanen@uef.fi
GSM-numero
0403552650
Lyhytvalintanumero
55105
Suora numero
0294455105
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmnia 3109
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Seija Koistinen
No image.
Nimike
Hallintosihteeri
Sähköposti
seija.koistinen@uef.fi
GSM-numero
0403552440
Lyhytvalintanumero
54324
Suora numero
0294454324
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3158
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
TT lähipalvelut
Lisätietoja
Farmasian laitos

Teija Koponen
No image.
Nimike
Hallintosihteeri
Sähköposti
teija.koponen@uef.fi
GSM-numero
0403552995
Lyhytvalintanumero
55123
Suora numero
0294455123
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3111
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Berita Korhonen
No image.
Nimike
Osastosihteeri
Sähköposti
berita.korhonen@uef.fi
GSM-numero
0504139152
Lyhytvalintanumero
54711
Suora numero
0294454711
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3126
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
TT lähipalvelut
Lisätietoja
Lääketieteen laitos, Hammaslääketieteen yksikkö

Airi Leppänen
No image.
Nimike
Henkilöstösuunnittelija
Sähköposti
airi.leppanen@uef.fi
GSM-numero
0403552098
Lyhytvalintanumero
55171
Suora numero
0294455171
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3122/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Henna Miettinen
No image.
Nimike
Osastosihteeri
Sähköposti
henna.miettinen@uef.fi
GSM-numero
0403553851
Lyhytvalintanumero
54634
Suora numero
0294454634
Huoneen tiedot
Kuopio KYS rak 3,3.krs/kirurgia
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
TT lähipalvelut
Lisätietoja
Lääketieteen laitos, Kliinisen lääketieteen yksikkö

Maarit Närhi
No image.
Nimike
Osastosihteeri
Sähköposti
maarit.narhi@uef.fi
GSM-numero
0503609123
Lyhytvalintanumero
54507
Suora numero
0294454507
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4050
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
TT lähipalvelut
Lisätietoja
Lääketieteen laitos, Kansanterveystieteen ja kliinisen ravitsemustieteen yksikkö

Johanna Partanen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri, normaalikoulut
Sähköposti
johanna.partanen@uef.fi
GSM-numero
0503759324
Lyhytvalintanumero
52065
Suora numero
0294452065
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 304
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Anna-Maria Puharinen
No image.
Nimike
Henkilöstösuunnittelija
Sähköposti
anna-maria.puharinen@uef.fi
GSM-numero
0504423362
Lyhytvalintanumero
52006
Suora numero
0294452006
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 105 (työvapaalla 28.2.2018 saakka)
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut
Lisätietoja
Työvapaalla 28.2.2018 saakka.

Lea Pulli
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri, dekaanin sihteeri
Sähköposti
lea.pulli@uef.fi
GSM-numero
0503710130
Lyhytvalintanumero
52009
Suora numero
0294452009
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 103
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Tuula Ranne
No image.
Nimike
Talous- ja henkilöstösuunnittelija
Sähköposti
tuula.ranne@uef.fi
GSM-numero
0500257467
Lyhytvalintanumero
55245
Suora numero
0294455245
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2101
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Sonja Rissanen
No image.
Nimike
Osastosihteeri
Sähköposti
sonja.rissanen@uef.fi
GSM-numero
0403552905
Lyhytvalintanumero
54520
Suora numero
0294454520
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3070
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
TT lähipalvelut
Lisätietoja
Lääketieteen laitos, Kansanterveystieteen ja kliinisen ravitsemustieteen yksikkö

Anita Smolander
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
anita.smolander@uef.fi
GSM-numero
0403552101
Lyhytvalintanumero
53029
Suora numero
0294453029
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 2146/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Lumet lähipalvelut

Anu Sotaniemi
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri, normaalikoulut
Sähköposti
anu.sotaniemi@uef.fi
GSM-numero
0503759324
Lyhytvalintanumero
52065
Suora numero
0294452065
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 304 (työvapaalla 22.7.2018 saakka)
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Asta Suhonen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
asta.suhonen@uef.fi
GSM-numero
0403552000
Lyhytvalintanumero
54125
Suora numero
0294454125
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 3148
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
TT lähipalvelut
Lisätietoja
A. I. Virtanen -instituutti

Karoliina Tenkanen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
karoliina.tenkanen@uef.fi
GSM-numero
0403553082
Lyhytvalintanumero
54278
Suora numero
0294454278
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3154/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
TT lähipalvelut
Lisätietoja
Lääketieteen laitos, Biolääketieteen yksikkö