Yhteystiedot

Avoimen yliopiston toimisto

Avoinna arkisin klo 9-15 ja juhlapyhien aattoina klo 9-12
avoinyliopisto@uef.fi

Joensuun kampus
0294 457 043
Aurora, Yliopistokatu 2 A, 2. kerros

Kuopion kampus
0294 457 028
Tietoteknia, Savilahdentie 6 B, 2. kerros

Kartat, liikenneyhteydet ja luentosalit

Joensuun kampus Kuopion kampus

Opinto-ohjaus

Opinto-ohjauksen sähköposti: avoinyliopisto-ohjaus@uef.fi
Sähköpostiisi vastaa joko opinto-ohjaajat tai oppiaineen suunnittelija kysymyksestäsi riippuen.

Leila Saramäki
No image.
Role
Suunnittelija, opinto-ohjaaja
Email
leila.saramaki@uef.fi
GSM-number
0405162572
Direct number
0294457027
Room info
Kuopio Tietoteknia 2412

Tiina Juurela
No image.
Role
Suunnittelija
Email
tiina.juurela@uef.fi
GSM-number
0503893697
Direct number
0294457064
Room info
Aurora, Joensuu

Humanistiset tieteet

Marjaana Mukkala
No image.
Role
Suunnittelija
Email
marjaana.mukkala@uef.fi
GSM-number
0503637505
Direct number
0294457068
Room info
Joensuu, Aurora 242

Eija Viiliäinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
eija.viiliainen@uef.fi
GSM-number
0504678371
Direct number
0294457054
Room info
Joensuu, Aurora 220/8

Kauppatieteet, matkailu

Marjaana Mukkala
No image.
Role
Suunnittelija
Email
marjaana.mukkala@uef.fi
GSM-number
0503637505
Direct number
0294457068
Room info
Joensuu, Aurora 242

Heli Reijonen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
heli.reijonen@uef.fi
GSM-number
0504677220
Direct number
0294457056
Room info
Joensuu, Aurora 231

Sari Riikonen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
sari.riikonen@uef.fi
GSM-number
0504668599
Direct number
0294457057
Room info
Joensuu, Aurora 220/6

Aija Turunen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
aija.turunen@uef.fi
GSM-number
0504678806
Direct number
0294457051
Room info
Joensuu, Aurora 220/9

Kasvatustieteet

Sari Hakkarainen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
sari.hakkarainen@uef.fi
GSM-number
0504668554
Direct number
0294457048
Room info
Joensuu, Aurora 237

Eija Viiliäinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
eija.viiliainen@uef.fi
GSM-number
0504678371
Direct number
0294457054
Room info
Joensuu, Aurora 220/8

Kieli- ja viestintäopinnot

Päivi Puustjärvi-Soininen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
paivi.puustjarvisoininen@uef.fi
GSM-number
0403553904
Direct number
0294457035
Room info
Kuopio Tietoteknia 2449

Helka Pukarinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-number
0403553934
Direct number
0294457042
Room info
Kuopio Tietoteknia 2426

Luonnontieteet

Merja Mäkitalo
No image.
Role
Suunnittelija
Email
merja.makitalo@uef.fi
GSM-number
0403553387
Direct number
0294457041
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2436

Tiina Pyrstöjärvi
No image.
Role
Suunnittelija
Email
tiina.pyrstojarvi@uef.fi
GSM-number
0403553921
Direct number
0294457044
Room info
Kuopio Tietoteknia 2434

Helka Pukarinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-number
0403553934
Direct number
0294457042
Room info
Kuopio Tietoteknia 2426

Oikeustieteet / Julkisoikeus

Seija Tuominen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
seija.tuominen@uef.fi
GSM-number
0504678433
Direct number
0294457058
Room info
Joensuu, Aurora 234

Riitta Laasonen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
riitta.laasonen@uef.fi
GSM-number
0504668522
Direct number
0294457059
Room info
Joensuu, Aurora 220/4

Psykologia

Tiina Immonen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
tiina.immonen@uef.fi
GSM-number
0504930323
Direct number
0294457049
Room info
Joensuu, Aurora 233

Leila Peiponen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
leila.peiponen@uef.fi
GSM-number
0505248199
Direct number
0294457060
Room info
Joensuu, Aurora 232

Päivi Koivuselkä-Sallinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
paivi.koivuselka-sallinen@uef.fi
GSM-number
0503619254
Direct number
0294457086
Room info
Joensuu, Aurora 220/5

Sari Ryynänen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
sari.ryynanen@uef.fi
GSM-number
0504668611
Direct number
0294457053
Room info
Joensuu, Aurora 220/7

Teologia

Tiina Juurela
No image.
Role
Suunnittelija
Email
tiina.juurela@uef.fi
GSM-number
0503893697
Direct number
0294457064
Room info
Aurora, Joensuu

Päivi Koivuselkä-Sallinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
paivi.koivuselka-sallinen@uef.fi
GSM-number
0503619254
Direct number
0294457086
Room info
Joensuu, Aurora 220/5

Terveystieteet

Ari Haaranen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
ari.haaranen@uef.fi
GSM-number
0503759045
Direct number
0294457126
Room info
Kuopio Tietoteknia 2452

Ulla Kekäläinen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
ulla.kekalainen@uef.fi
GSM-number
0403553936
Direct number
0294457039
Room info
Kuopio Tietoteknia 2415

Annamari Lastunen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
annamari.lastunen@uef.fi
GSM-number
0504412179
Direct number
0294457110
Room info
Kuopio Tietoteknia 2435

Maria Luojus
No image.
Role
Suunnittelija
Email
maria.luojus@uef.fi
GSM-number
0403553388
Direct number
0294457036
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2432

Merja Mäkitalo
No image.
Role
Suunnittelija
Email
merja.makitalo@uef.fi
GSM-number
0403553387
Direct number
0294457041
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2436

Marja-Liisa Niemi
No image.
Role
Suunnittelija
Email
marja-liisa.niemi@uef.fi
GSM-number
0403552336
Direct number
0294457045
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2435

Riitta Sutinen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
riitta.sutinen@uef.fi
GSM-number
0503418524
Direct number
0294457100
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2455

Helena Karisto-Lautanen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helena.karisto@uef.fi
GSM-number
0403553906
Direct number
0294457037
Room info
Kuopio Tietoteknia 2415

Pia Koponen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
pia.koponen@uef.fi
GSM-number
0403552116
Direct number
0294457040
Room info
Kuopio Tietoteknia 2424

Helka Pukarinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-number
0403553934
Direct number
0294457042
Room info
Kuopio Tietoteknia 2426

Tuula Tanskanen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
tuula.tanskanen@uef.fi
GSM-number
0403553950
Direct number
0294457047
Room info
Kuopio Tietoteknia 2423

Yhteiskuntatieteet

Marjaana Mukkala
No image.
Role
Suunnittelija
Email
marjaana.mukkala@uef.fi
GSM-number
0503637505
Direct number
0294457068
Room info
Joensuu, Aurora 242

Seija Okulov
No image.
Role
Suunnittelija
Email
seija.okulov@uef.fi
GSM-number
0403553920
Direct number
0294457033
Room info
Kuopio Tietoteknia 2456

Päivi Puustjärvi-Soininen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
paivi.puustjarvisoininen@uef.fi
GSM-number
0403553904
Direct number
0294457035
Room info
Kuopio Tietoteknia 2449

Eija Viiliäinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
eija.viiliainen@uef.fi
GSM-number
0504678371
Direct number
0294457054
Room info
Joensuu, Aurora 220/8

Helena Karisto-Lautanen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helena.karisto@uef.fi
GSM-number
0403553906
Direct number
0294457037
Room info
Kuopio Tietoteknia 2415

Hallinto

Leena Leskinen
No image.
Role
Koulutusjohtaja
Email
leena.leskinen@uef.fi
GSM-number
0400970784
Direct number
0294457003
Room info
Kuopio Tietoteknia 2413

Tiina Juurela
No image.
Role
Suunnittelija
Email
tiina.juurela@uef.fi
GSM-number
0503893697
Direct number
0294457064
Room info
Aurora, Joensuu

Terhi Keltanen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
terhi.keltanen@uef.fi
GSM-number
0503291684
Direct number
0294457116
Room info
Joensuu, Aurora 236

Raija Pappila
No image.
Role
Suunnittelija
Email
raija.pappila@uef.fi
GSM-number
0403553995
Direct number
0294457026
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2410/b

Leila Saramäki
No image.
Role
Suunnittelija, opinto-ohjaaja
Email
leila.saramaki@uef.fi
GSM-number
0405162572
Direct number
0294457027
Room info
Kuopio Tietoteknia 2412

Taina Alava-Pajarinen
No image.
Role
Financial Secretary
Email
taina.alava@uef.fi
GSM-number
0505708423
Direct number
0294457067
Room info
Joensuu Metla 1104

Eeva Kykkänen
No image.
Role
Markkinointisihteeri
Email
eeva.kykkanen@uef.fi
GSM-number
0504342921
Direct number
0294457117
Room info
Joensuu, Aurora I 230