Kasvatustiede

Laura Hirsto
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti perusopetuksen ja opettajankoulutuksen tutkimus
Sähköposti
laura.hirsto@uef.fi
Suora numero
0294452194
Huoneen tiedot
Savonlinna TT 223, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Antti Juvonen
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti taito- ja taideaineiden pedagogiikka
Sähköposti
antti.juvonen@uef.fi
Suora numero
0294452571
Huoneen tiedot
Savonlinna B 328, vastaanottoaika ma 12-13
Wordpress

Liisa Karlsson
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti kasvatuspsykologia
Sähköposti
liisa.karlsson@uef.fi
Suora numero
0294452058
Huoneen tiedot
Savonlinna B 326, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Kati Mäkitalo-Siegl
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti opetus ja oppimisympäristöt, osaston varajohtaja
Sähköposti
kati.makitalo-siegl@uef.fi
Suora numero
0294452035
Huoneen tiedot
Savonlinna B 327, vastaanottoaika ke 14-15
Wordpress

Lasse Eronen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, matematiikka
Sähköposti
lasse.eronen@uef.fi
Suora numero
0294452255
Huoneen tiedot
Savonlinna A 138, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Harri Pitkäniemi
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kasvatustiede
Sähköposti
harri.pitkaniemi@uef.fi
Suora numero
0294452018
Huoneen tiedot
Savonlinna A 210a, vastaanottoaika ke 15-16

Olli Rissanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, kasvatustiede, erityisesti erityispedagogiikka
Sähköposti
olli.rissanen@uef.fi
Suora numero
0294452665
Huoneen tiedot
Savonlinna B 314, vastaanottoaika sopimuksen mukaan


Kotitalousopettajakoulutus

Anna-Liisa Elorinne
No image.
Nimike
Professori, kotitaloustiede
Sähköposti
anna-liisa.elorinne@uef.fi
Suora numero
0294452608
Huoneen tiedot
Savonlinna A 221, vastaanottoaika ti 13-14
Wordpress

Irja Haapala-Biggs
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kotitaloustiede
Sähköposti
irja.haapala@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Johanna Hokkanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, kotitaloustiede
Sähköposti
johanna.hokkanen@uef.fi
Suora numero
0294452768
Huoneen tiedot
Savonlinna A 133, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Eija Pesonen-Leinonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kotitaloustiede
Sähköposti
eija.pesonen-leinonen@uef.fi
Suora numero
0294452172
Huoneen tiedot
Savonlinna A 220, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Eeva Pitkänen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, kotitalous
Sähköposti
eeva.m.pitkanen@uef.fi
Suora numero
0294452535
Huoneen tiedot
Savonlinna A 133, vastaanottoaika sopimuksen mukaan


Käsityönopettajakoulutus

Sinikka Pöllänen
No image.
Nimike
Professori, käsityötiede, erityisesti tekstiilityö
Sähköposti
sinikka.pollanen@uef.fi
Suora numero
0294452679
Huoneen tiedot
Savonlinna B 310, vastaanottoaika ke 14-15 tai sopimuksen mukaan
Wordpress

Minna Kaipainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, käsityötiede, erityisesti tekstiilityö
Sähköposti
minna.kaipainen@uef.fi
Suora numero
0294452575
Huoneen tiedot
Savonlinna B 312, vastaanottoaika sovittavissa sähköpostitse

Outi Sipilä
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, käsityö
Sähköposti
outi.sipila@uef.fi
Suora numero
0294452813
Huoneen tiedot
Savonlinna B 313, vastaanottoaika to 10-11

Leena Vartiainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, käsityö
Sähköposti
leena.vartiainen@uef.fi
Suora numero
0294452774
Huoneen tiedot
Savonlinna B 311, vastaanottoaika opetuksen yhteydessä

Virpi Turunen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, käsityötiede
Sähköposti
virpi.turunen@uef.fi
Suora numero
0294452199
Huoneen tiedot
Savonlinna B 309, vastaanottoaika sopimuksen mukaan


Lastentarhanopettajakoulutus

Ulla Härkönen
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti varhaiskasvatus
Sähköposti
ulla.harkonen@uef.fi
Suora numero
0294451112
Huoneen tiedot
Savonlinna A 206, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Johanna Heikka
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, varhaiskasvatus
Sähköposti
johanna.heikka@uef.fi
Suora numero
0294452061
Huoneen tiedot
Savonlinna A 210e, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Asta Kuusinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kuvataide
Sähköposti
asta.kuusinen@uef.fi
Suora numero
0294452617
Huoneen tiedot
Savonlinna A 114, vastaanottoaika sovittavissa sähköpostitse

Titta Kettukangas
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, varhaiskasvatus
Sähköposti
titta.kettukangas@uef.fi
Suora numero
0294452254
Huoneen tiedot
Savonlinna A 205, vastaanottoaika ke 13-14

Minna-Pia Sopanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, varhaiskasvatus
Sähköposti
minna-pia.sopanen@uef.fi
Suora numero
0294452630
Huoneen tiedot
Savonlinna A 205, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Pia-Riitta Stenberg
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, ilmaisukasvatus
Sähköposti
pia-riitta.stenberg@uef.fi
Suora numero
0294452683
Huoneen tiedot
Savonlinna A 210b, vastaanottoaika ke 10-11


Luokanopettajakoulutus

Miikka Eriksson
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, biologia ja maantieto
Sähköposti
miikka.eriksson@uef.fi
Suora numero
0294452057
Huoneen tiedot
Savonlinna B 215, vastaanottoaika ti 13-14

Jani Kaasinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, teknologiakasvatus
Sähköposti
jani.kaasinen@uef.fi
Suora numero
0294452574
Huoneen tiedot
Savonlinna TT 221, vastaanottoaika opetuksen yhteydessä

Anna-Mari Lindeberg
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, musiikki
Sähköposti
anna-mari.lindeberg@uef.fi
Suora numero
0294452631
Huoneen tiedot
Savonlinna B 213, vastaanottoaika ti 12-13

Minna Muukkonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, musiikkikasvatus
Sähköposti
minna.muukkonen@uef.fi
Suora numero
0294452056
Huoneen tiedot
Savonlinna B 212, vastaanottoaika ti 11-12

Pinja-Liisa Hasu
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, musiikkikasvatus, soitto
Sähköposti
pinja-liisa.hasu@uef.fi
Suora numero
0294452180
Huoneen tiedot
Savonlinna B 211 (työvapaalla 31.5.2018 saakka)

Jouko Heikkinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, äidinkielen ja kirjallisuuden pedagogiikka
Sähköposti
jouko.heikkinen@uef.fi
Suora numero
0294452544
Huoneen tiedot
Savonlinna A 113, vastaanottoaika to10--11

Kirsi Heikkinen-Jokilahti
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, puheviestintä
Sähköposti
kirsi.heikkinen-jokilahti@uef.fi
Suora numero
0294452545
Huoneen tiedot
Savonlinna A 139, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Perttu Hiltunen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, musiikkikasvatus, soitto
Sähköposti
perttu.hiltunen@uef.fi
Suora numero
0294452765
Huoneen tiedot
Savonlinna B 209, vastaanottoaika ma 13-14

Kaija Häkkinen
No image.
Nimike
Lehtori, matematiikka
Sähköposti
kaija.hakkinen@uef.fi
Suora numero
0294452558
Huoneen tiedot
Savonlinna A 210b, vastaanottoaika ke 12-13

Pirjo Koto
No image.
Nimike
Lehtori, liikunta
Sähköposti
pirjo.koto@uef.fi
Suora numero
0294452609
Huoneen tiedot
Savonlinna LH 211, vastaanottoaika ke 14-15

Henna-Mari Luolamo
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, musiikkikasvatus, laulu ja äänenkäyttö
Sähköposti
henna-mari.luolamo@uef.fi
Suora numero
0294452629
Huoneen tiedot
Savonlinna B 208 (työvapaalla 31.5.2018 saakka)

Ismo Pellikka
No image.
Nimike
Lehtori, katsomusaineet ja historia
Sähköposti
ismo.pellikka@uef.fi
Suora numero
0294452669
Huoneen tiedot
Savonlinna A 140, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Terhi Pippuri
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, musiikkikasvatus, soitto
Sähköposti
terhi.pippuri@uef.fi
Suora numero
0294452238
Huoneen tiedot
Savonlinna A 228, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Mari Rantakare
No image.
Nimike
Lehtori, kuvataide
Sähköposti
mari.rantakare@uef.fi
Suora numero
0294452684
Huoneen tiedot
Savonlinna A 115, vastaanottoaika ti 14-15

Hannu Salmenkivi
No image.
Nimike
Lehtori, soitto
Sähköposti
hannu.salmenkivi@uef.fi
Suora numero
0294452802
Huoneen tiedot
Savonlinna B 210, vastaanottoaika ti 11-12

Saara Silvennoinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, musiikkikasvatus, laulu ja äänenkäyttö
Sähköposti
saara.silvennoinen@uef.fi
Suora numero
0294452629
Huoneen tiedot
Savonlinna B 208, vastaanottoaika opetuksen yhteydessä

Eveliina Tuppurainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, teknologiakasvatus
Sähköposti
niina.tuppurainen@uef.fi
Suora numero
0294452626
Huoneen tiedot
Savonlinna TT 222, vastaanottoaika opetuksen yhteydessä

Hannu Vesioja
No image.
Nimike
yliopisto-opettaja, musiikkikasvatus, soitto
Sähköposti
hannu.vesioja@uef.fi
Huoneen tiedot
Savonlinna

Sami Yli-Pentilä
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, liikuntakasvatus
Sähköposti
sami.yli-pentila@uef.fi
Suora numero
0294452789
Huoneen tiedot
Savonlinna LH 211, vastaanottoaika to 9.30-10.15

Antti Jouppi
No image.
Nimike
Teknisen työn ohjaaja (oa.)
Sähköposti
antti.jouppi@uef.fi
Suora numero
0294452218
Huoneen tiedot
Savonlinna TT 138, vastaanottoaika opetuksen yhteydessä

Keimo Lappalainen
No image.
Nimike
Teknisen työn ohjaaja
Sähköposti
keimo.lappalainen@uef.fi
Suora numero
0294452626
Huoneen tiedot
Savonlinna TT 138


Tutkijat, nuoremmat tutkijat, muu tutkimushenkilöstö

Janne Pietarinen
No image.
Nimike
Tutkimusjohtaja
Sähköposti
janne.pietarinen@uef.fi
Suora numero
0294452672
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 311
Wordpress

Ari Sivenius
No image.
Nimike
Yliopistotutkija, kasvatustiede
Sähköposti
ari.sivenius@uef.fi
Suora numero
0294452594
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 309
Wordpress

Katariina Räsänen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Koululla on väliä-hanke
Sähköposti
katariina.rasanen@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 201A

Sanna Väisänen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Kasvatustieteiden tohtoriohjelma
Sähköposti
sanna.m.vaisanen@uef.fi
Suora numero
0294452205
Huoneen tiedot
Savonlinna B 220

Niina Väänänen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Kasvatustieteiden tohtoriohjelma
Sähköposti
niina.vaananen@uef.fi
Suora numero
02944552241
Huoneen tiedot
Etätyössä

Petteri Vanninen
No image.
Nimike
Projektikoordinaattori, Openmetsä-hanke
Sähköposti
petteri.vanninen@uef.fi
Suora numero
0294452773
Huoneen tiedot
Savonlinna A 006

Elsi Ahonen
No image.
Nimike
Projektitutkija, Koululla on väliä -hanke
Sähköposti
elsi.ahonen@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Kaisa Haverinen
No image.
Nimike
Projektitutkija, Koululla on väliä -hanke
Sähköposti
kaisa.haverinen@uef.fi
Suora numero
0294452062
Huoneen tiedot
Etätyössä

Ulla Leppänen
No image.
Nimike
Projektitutkija, PREP21-hanke
Sähköposti
ulla.leppanen@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 314

Saara Nissinen
No image.
Nimike
Projektitutkija, Openmetsä-hanke
Sähköposti
saara.nissinen@uef.fi
Suora numero
0294452054
Huoneen tiedot
Savonlinna A 005a

Anssi Salonen
No image.
Nimike
Projektitutkija, MultiCo-hanke
Sähköposti
anssi.salonen@uef.fi
Suora numero
0294452097
Huoneen tiedot
Savonlinna B 324, vastaanottoaika sovittavissa sähköpostitse

Katja Suhonen
No image.
Nimike
Projektitutkija, PREP21-hanke
Sähköposti
katja.suhonen@uef.fi
Huoneen tiedot
Savonlinna

Olli Sulasalmi
No image.
Nimike
Projektitutkija, Opettajien strategioilla on väliä -hanke
Sähköposti
olli.sulasalmi@uef.fi
Huoneen tiedot
Oulun yliopisto KTK 357

Henriikka Vartiainen
No image.
Nimike
Projektitutkija, Innokomp-hanke
Sähköposti
henriikka.vartiainen@uef.fi
Huoneen tiedot
Savonlinna B 229

Laura-Emilia Siurua
No image.
Nimike
Tutkimusavustaja, Koululla on väliä -hanke
Sähköposti
laura-emilia.siurua@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Roosa Yli-Pietilä
No image.
Nimike
Tutkimusavustaja, Koululla on väliä-hanke
Sähköposti
roosa.yli-pietila@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Tanja Hyttinen
No image.
Nimike
Projektisihteeri, Johtajuusfoorumi 2017 -hanke
Sähköposti
tanja.hyttinen@uef.fi
Suora numero
0294452946
Huoneen tiedot
Savonlinna B 315