Professorit ja apulaisprofessorit

Tuula Keinonen
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti yleissivistävän opetuksen tutkimus, osastonjohtaja
Sähköposti
tuula.keinonen@uef.fi
Suora numero
0294452587
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 222, vastaanottoaika ke 11-12
Wordpress

Lenni Haapasalo
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti matematiikan opetus ja oppiminen
Sähköposti
lenni.haapasalo@uef.fi
Suora numero
0294452536
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 207b, vastaanottoaika ti 11-12
Wordpress

Sari Havu-Nuutinen
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti alkukasvatus
Sähköposti
sari.havu-nuutinen@uef.fi
Suora numero
0294452543
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 201, vastaanottoaika ke 10-12
Wordpress

Ritva Kantelinen
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti kielipedagogiikka
Sähköposti
ritva.kantelinen@uef.fi
Suora numero
0294452580
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 1108B, vastaanottoaika ke 14-15
Wordpress

Martin Ubani
No image.
Nimike
Professori, uskonnonpedagogiikka
Sähköposti
martin.ubani@uef.fi
Suora numero
0294452694
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 223
Wordpress

Pertti Väisänen
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti oppiminen ja opetuksen tutkimus, 2. varadekaani
Sähköposti
pertti.vaisanen@uef.fi
Suora numero
0294452300
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 206b
Wordpress


Yliopistonlehtorit, lehtorit

Risto Aikonen
No image.
Nimike
Lehtori, ortodoksisen uskonnon pedagogiikka
Sähköposti
risto.aikonen@uef.fi
Suora numero
0294452521
Huoneen tiedot
Joensuu Regia 140, vastaanottoaika ke 11-12

Mikko Anttila
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, soitto
Sähköposti
mikko.anttila@uef.fi
Suora numero
0294452524
Huoneen tiedot
Joensuu Regia 128, vastaanottoaika opetuksen yhteydessä

Pasi Eskelinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, matematiikkakasvatus
Sähköposti
pasi.eskelinen@uef.fi
Suora numero
0294452312
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202c

Anu Hartikainen-Ahia
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, luonnontieteiden, erityisesti biologian ja maantieteen, pedagogiikka
Sähköposti
anu.hartikainen@uef.fi
Suora numero
0294452303
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 223, vastaanottoaika ke 12-13

Vesa Hirvonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, uskonnonpedagogiikka
Sähköposti
vesa.hirvonen@uef.fi
Suora numero
0294452549
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202b, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Jouko Jokisalo
No image.
Nimike
Yyliopistonlehtori, historian ja yhteiskuntaopin pedagogiikka
Sähköposti
jouko.jokisalo@uef.fi
Suora numero
0294452569
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 201a, vastaanottoaika ti 16-17

Tarja Kröger
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, käsityökasvatus
Sähköposti
tarja.kroger@uef.fi
Suora numero
0294452063
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 206, vastaanottoaika ke 15-16

Sirpa A Kärkkäinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, maantieteen ja biologian pedagogiikka
Sähköposti
sirpa.a.karkkainen@uef.fi
Suora numero
0294452619
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 220

Lea Meriläinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kielipedagogiikka
Sähköposti
lea.merilainen@uef.fi
Suora numero
0294452247
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 203

Timo Martikainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kasvatuspsykologia
Sähköposti
timo.martikainen@uef.fi
Suora numero
0294452038
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 204

Martti Siekkinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, alkukasvatus
Sähköposti
martti.siekkinen@uef.fi
Suora numero
0294452809
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 207a, vastaanottoaika ti 12-13

Kari Sormunen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, luonnontieteiden, erityisesti fysiikka ja kemia, pedagogiikka
Sähköposti
kari.sormunen@uef.fi
Suora numero
0294452720
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 223


Yliopisto-opettajat

Päivi Björn
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, äidinkielen ja kirjallisuuden pedagogiikka
Sähköposti
paivi.bjorn@uef.fi
Suora numero
0294452228
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 286

Annu Kaivosaari
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, liikuntakasvatus
Sähköposti
annu.kaivosaari@uef.fi
Suora numero
0294452576
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 205, työvapaalla 8.3.2019 saakka

Teijo Karhu
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, kuvataidekasvatus
Sähköposti
teijo.karhu@uef.fi
Suora numero
0294452243
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 204

Eija Kettunen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, puheviestintä
Sähköposti
eija-helena.kettunen@uef.fi
Suora numero
0294452047
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202a

Jani Kontkanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, opetusteknologia ja tietotekniikan pedagogiikka
Sähköposti
jani.kontkanen@uef.fi
Suora numero
0294452085
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205a

Tuomas Korhonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, liikuntakasvatus
Sähköposti
tuomas.korhonen@uef.fi
Suora numero
0294452606
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 205

Henna Martikainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, musiikkikasvatus, soitto
Sähköposti
henna.martikainen@uef.fi
Suora numero
0294452210
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 128a

Minna Mäkinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, musiikkikasvatus
Sähköposti
minna.makinen@uef.fi
Suora numero
294455327
Huoneen tiedot
Joensuu Regia 129

Anne Nupponen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, äidinkielen ja kirjallisuuden pedagogiikka
Sähköposti
anne.nupponen@uef.fi
Suora numero
0294452209
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202a

Ossi Ruotsalainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, käsityö- ja teknologiakasvatus
Sähköposti
ossi.ruotsalainen@uef.fi
Suora numero
0294452310
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 203

Juha Saarelainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, musiikkikasvatus
Sähköposti
juha.saarelainen@uef.fi
Suora numero
0294452171
Huoneen tiedot
Joensuu Regia 127

Rainer Jansson
No image.
Nimike
Teknisen työn ohjaaja
Sähköposti
rainer.jansson@uef.fi
Suora numero
0294452987
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 203


Tutkijat, nuoremmat tutkijat, muu tutkimushenkilöstö

Tiina Soini-Ikonen
No image.
Nimike
Tutkimusjohtaja, Koululla on väliä -hanke
Sähköposti
tiina.soini-ikonen@uef.fi
Huoneen tiedot
Tampereen yliopisto, Virtarakennus 302

Teemu Valtonen
No image.
Nimike
Akatemiatutkija
Sähköposti
teemu.valtonen@uef.fi
Suora numero
0294452770
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 206a

Jingoo Kang
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, Skope
Sähköposti
jingoo.kang@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 309

Susanna Pöntinen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, kasvatustiede, erityisesti tieto-ja viestintäteknologian pedagogiikka
Sähköposti
susanna.pontinen@uef.fi
Suora numero
0294452680
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205

Maryam Zarra-Nezhad
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, Oppiminen digitalisoituneessa yhteiskunnassa ( UEF)
Sähköposti
maryam.zarra-nezhad@uef.fi
Suora numero
0294452162
Huoneen tiedot
Etätyössä

Ilpo Jäppinen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Kasvatustieteiden tohtoriohjelma
Sähköposti
ilpo.jappinen@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 220

Sini Kontkanen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Kasvatustieteiden tohtoriohjelma
Sähköposti
sini.kontkanen@uef.fi
Suora numero
0294452599
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205

Xuan Nguyen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Kasvatustieteiden tohtoriohjelma
Sähköposti
xuan.nguyen@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Katariina Räsänen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Koululla on väliä-hanke
Sähköposti
katariina.rasanen@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 201A


Projektitutkijat

Kaisa Haverinen
No image.
Nimike
Projektitutkija, Koululla on väliä -hanke
Sähköposti
kaisa.haverinen@uef.fi
Suora numero
0294452062
Huoneen tiedot
Etätyössä

Jari Kukkonen
No image.
Nimike
Projektitutkija, OpenDigi-hanke
Sähköposti
jari.kukkonen@uef.fi
Suora numero
0294452614
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205a

Satu Piispa-Hakala
No image.
Nimike
Projektitutkija, Valtakunnallinen DigiErko-hanke
Sähköposti
satu.piispa-hakala@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205

Antti Ronkainen
No image.
Nimike
Projektitutkija, RQTEPP-TELTA- ja DigiPeda -hankkeet
Sähköposti
antti.ronkainen@uef.fi
Suora numero
0294452150
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 372a

Olli Sulasalmi
No image.
Nimike
Projektitutkija, Opettajien strategioilla on väliä -hanke
Sähköposti
olli.sulasalmi@uef.fi
Huoneen tiedot
Oulun yliopisto KTK 357

Sakari Tolppanen
No image.
Nimike
Projektitutkija, Koulutuksesta kouluun -hanke
Sähköposti
sakari.tolppanen@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Katri Varis
No image.
Nimike
Projektitutkija, MultiCo-hanke
Sähköposti
katri.varis@uef.fi
Suora numero
0294452151
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 208

Emmi Saariaho-Räsänen
No image.
Nimike
Projektitutkija, Opettajien strategioilla on väliä -hanke
Sähköposti
emmi.saariaho-rasanen@uef.fi
Huoneen tiedot
Helsingin yliopisto, h 424