Tutkijat

Jussi Airaksinen
Tutkija, ympäristöoikeus, HTM
040 746 3667
jussi.airaksinen@uef.fi
Berryl Claire Asiago
Doctoral Researcher, International and European Energy Law
berryl.asiago@uef.fi
Evgeniya Kurvinen
Nuorempi tutkija, hallinto-oikeus, HTM
050 336 3762
evgeniya.kurvinen@uef.fi
Sara Kymenvaara
Tutkija, Climate Change Law, LL.M.
044 363 3443
sara.kymenvaara@uef.fi
Tero Laakso
Tutkija, ympäristöoikeus, OTK, MMM
050 353 1245
tero.laakso@uef.fi
Laura Leino
Projektitutkija, ympäristöoikeus, OTM
Elina Lindström
Projektitutkija, FM, oik. yo.
elili@student.uef.fi
Reza Maddahi
Researcher, International Law
reza.maddahi@uef.fi
Rosemary Mwanza
Doctoral Researcher, International Law
rosemary.mwanza@uef.fi
Hanna-Maria Niemi
Tutkija, yleinen oikeustiede
haniemi@uef.fi
Nana Asare Obeng-Darko
Doctoral Researcher, Energy Law
050 512 5926
nana.asare.obeng-darko@uef.fi
Juliet A. Ogbodo
Doctoral Researcher, Commercial Law
juliet.ogbodo@uef.fi
Jaana Palander
Projektitutkija, HTM
050 303 9942
jaana.palander@uef.fi
Hanna Partinen
Projektitutkija, HTM
hanna.partinen@uef.fi
UEF//Connect
Tehtävät:
Oikeustieteiden tohtoriohjelma
Jatko-opintokoordinaattori
DigiCampus, Oikeustieteen DigiPeda
Toinen reitti yliopistoon, UEF oikeustieteet
Veera Julia Pekkarinen
Nuorempi tutkija, kansainvälinen ympäristöoikeus, MICL
050 463 2908
veerajulia.pekkarinen@uef.fi
Suvi-Tuuli Puharinen
Projektitutkija, ympäristöoikeus, HTM
suvi-tuuli.puharinen@uef.fi
María Eugenia Recio
Tutkija, MPhil, Environmental and Climate Change Law
046 620 4367
eugenia.recio@uef.fi
Juho Saloranta
Tutkija, OTM, yritysvastuu (business and human rights)
041 548 5769
jupe@uef.fi
Meri Sariola
Projektitutkija, HTM
050 477 9018
meri.sariola@uef.fi
Kaisa Sinkkilä
Projektitutkija, lainsäädäntötutkimus, YTM
kaisa.sinkkila@uef.fi
Risto Tuominen
Risto Tuominen, nuorempi tutkija, lainsäädäntötutkimus, HTM
risto.tuominen@uef.fi
Husen Tura
Doctoral Researcher, Food Law and Policy
husen.tura@uef.fi
Miikka Vuorela
Nuorempi tutkija, OTM
050 522 8239
miikka.vuorela@uef.fi
Susanna Wähä
projektitutkija, ympäristöoikeus, HTM
050 512 8498
susanna.waha@uef.fi
Saara Österberg
Tutkija, ympäristöoikeus, HTM
saara.osterberg@uef.fi