Henkilöstö

Löytyi 88 tulosta
Mari Aalto
No image.
Nimike
Opetuskoordinaattori
Sähköposti
mari.aalto@uef.fi
GSM-numero
0400406138
Suora numero
0294454453
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4063

Amma Antikainen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
ammaa@student.uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4045

Susanne Csader
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
susanne.csader@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4351

Anna Dania
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
anna.dania@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3063

Javkhlanbayar Dorjdagva
No image.
Nimike
tutkija
Sähköposti
javkhlanbayar.dorjdagva@uef.fi
GSM-numero
0449102591
Huoneen tiedot
Kuopio Ca3069

Hani El-Nezami
No image.
Nimike
PhD dosentti erikoistutkija
Sähköposti
hani.el-nezami@uef.fi
GSM-numero
0405915137
Suora numero
0294454456
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4039

Arja Erkkilä
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, dosentti
Sähköposti
arja.erkkila@uef.fi
GSM-numero
0403552918
Suora numero
0294454457
Huoneen tiedot
Kuopio Technopolis G1-005

Carlos Gomez Gallego
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Sähköposti
carlos.gomezgallego@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4044

Pirjo Hakkarainen
No image.
Nimike
Tutkija
Sähköposti
pirjoirene.hakkarainen@uef.fi
GSM-numero
0503164104
Suora numero
0294451120
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3062

Kati Hanhineva
No image.
Nimike
FT, tutkijatohtori,PhD, Academy Research Fellow
Sähköposti
kati.hanhineva@uef.fi
GSM-numero
0403552364
Suora numero
0294454460
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4039

Jarmo Heikkinen
No image.
Nimike
Kliininen opettaja, työterveyshuolto
Sähköposti
jarmo.k.heikkinen@uef.fi
GSM-numero
0503510376
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3084

Päivi Heikura
No image.
Nimike
Opetuskoordinaattori, ravitsemustiede
Sähköposti
paivi.heikura@uef.fi
GSM-numero
0403552928
Suora numero
0294454300
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4323

Kristiina Hongisto
No image.
Nimike
Kliininen opettaja
Sähköposti
kristiina.hongisto@uef.fi
GSM-numero
0505258240
Suora numero
0294454068
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3078

Esther Idehen
No image.
Nimike
nuorempi tutkija
Sähköposti
estheri@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3065/3066

Masoud Isanejad
No image.
Nimike
nuorempi tutkija
Sähköposti
masoud.isanejad@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia Ca3062

Kristiina Juvonen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
kristiina.juvonen@uef.fi
GSM-numero
0505938934
Suora numero
0294454096
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4047

Susanna Järvelin-Pasanen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
susanna.jarvelin@uef.fi
GSM-numero
0403553111
Suora numero
0294454273
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3089

Leila Karhunen
No image.
Nimike
Dosentti, FT , yliopistonlehtori, ravitsemusterapeutti
Sähköposti
leila.karhunen@uef.fi
GSM-numero
0403552776
Suora numero
0294454467
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4343

Merja Karjalainen
No image.
Nimike
kliininen opettaja, yleislääketiede
Sähköposti
merja.karjalainen@uef.fi

Jussi Kauhanen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
jussi.kauhanen@uef.fi
GSM-numero
0405525104
Suora numero
0294454469
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3087/1

Susanna M. Kemppainen
No image.
Nimike
tutkijakoulutettava
Sähköposti
susanna.m.kemppainen@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4310

Sohaib Khan
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
sohaib.khan@uef.fi
GSM-numero
0403553735
Suora numero
0294454472
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3079

Erja Kinnunen
No image.
Nimike
Laboratoriohoitaja
Sähköposti
erja.kinnunen@uef.fi
GSM-numero
0447162797
Suora numero
0294454473
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4225

Kristiina Kinnunen
No image.
Nimike
Laboraattori
Sähköposti
anna-maria.kinnunen@uef.fi
GSM-numero
0403552949
Suora numero
0294453143
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4043

Ville Koistinen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
ville.m.koistinen@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4040

Marjukka Kolehmainen
No image.
Nimike
Professori (ravitsemustiede)
Sähköposti
marjukka.kolehmainen@uef.fi
GSM-numero
0403553617
Suora numero
0294454474
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4353

Jenni Korhonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
jenni.korhonen@uef.fi
GSM-numero
0403552948
Suora numero
0294453146
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4327

Emma Kwegyir-Afful
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
emma.kwegyir-afful@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3065/3066

Anna Kårlund
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
anna.karlund@uef.fi
GSM-numero
504360480
Suora numero
+358504360480
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4030

Kaisa Kähkönen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
kaisa.kahkonen@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4045

Sanna Kärkkäinen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
sanna.karkkainen@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3063

Vanessa Laaksonen
No image.
Nimike
Dosentti, yliopistotutkija
Sähköposti
vanessa.laaksonen@uef.fi
GSM-numero
0403552247
Suora numero
0294454482
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4310/ravi

Tiina Laatikainen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
tiina.laatikainen@uef.fi
GSM-numero
0505998031
Suora numero
0133316712
Huoneen tiedot
PKKS, Tikkamäentie 16, Talo 8, 2. krs 80210 JOENSUU

Anna-Leena Laitinen
No image.
Nimike
Opetuskoordinaattori, yleislääketiede, terveyskeskusopetus
Sähköposti
anna-leena.laitinen@uef.fi
GSM-numero
0400911718
Suora numero
0294454484
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4049

Matti Laitinen
No image.
Nimike
Laboratoriohoitaja
Sähköposti
matti.laitinen@uef.fi
GSM-numero
0447172563
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4228

Eeva Lajunen
No image.
Nimike
Laboratoriohoitaja
Sähköposti
eeva.lajunen@uef.fi
GSM-numero
0403552018
Suora numero
0294454485
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4226

Maria Lankinen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
maria.lankinen@uef.fi
GSM-numero
0504709365
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4310

Anja Lapveteläinen
No image.
Nimike
Dosentti, FT, yliopistotutkija
Sähköposti
anja.lapvetelainen@uef.fi
GSM-numero
0405212639
Suora numero
0294454489
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4049

Sirkku Leppänen
No image.
Nimike
Laboratoriomestari
Sähköposti
sirkku.leppanen@uef.fi
GSM-numero
0503871879
Suora numero
0294454468
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 2065

Johnson Lok
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
johnson.lok@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4351

Birgit Lylander-Sonninen
No image.
Nimike
Opetuskoordinaattori, kansanterveystiede
Sähköposti
birgit.lylander@uef.fi
GSM-numero
0403552926
Suora numero
0294454491
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3081/1

Eija Lönnroos
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
eija.lonnroos@uef.fi
GSM-numero
0403552932
Suora numero
0294454492
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3087/2

Katriina Malkki
No image.
Nimike
tutkijakoulutettava
Sähköposti
katriina.malkki@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia

Suvi Manninen
No image.
Nimike
tutkijakoulutettava
Sähköposti
suvi.manninen@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4310

Anton Mattson
No image.
Nimike
Tutkimusavustaja
Sähköposti
antom@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4042

Topi Meuronen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
topim@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4048

Hannu Mykkänen
No image.
Nimike
PhD, emeritus professori
Sähköposti
hannu.mykkanen@uef.fi
GSM-numero
0505696965
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4326

Annika Männikkö
No image.
Nimike
Kv-koordinaattori
Sähköposti
annika.mannikko@uef.fi
GSM-numero
0403552919
Suora numero
0294454503
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3071

Reija Männikkö
No image.
Sähköposti
reija.mannikko@uef.fi
GSM-numero
0503529009
Suora numero
0294454109
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia

Pekka Mäntyselkä
No image.
Nimike
Professori, yksikön johtaja
Sähköposti
pekka.mantyselka@uef.fi
GSM-numero
0504499436
Suora numero
0294454063
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 2055

Stefania Noerman
No image.
Nimike
Apurahatutkija
Sähköposti
stefania.noerman@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4040

Tarja Nurmi
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, FT, analyysikemisti
Sähköposti
tarja.nurmi@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4228

Irma Nykänen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Sähköposti
irma.nykanen@uef.fi
GSM-numero
0403552991
Suora numero
0294454360
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3090

Olubunmi Olubamwo
No image.
Nimike
nuorempi tutkija
Sähköposti
olubunmi.olubamwo@uef.fi
Huoneen tiedot
Ca3065/3066

Olubunmi Olubamwo
No image.
Nimike
nuorempi tutkija
Sähköposti
olubunmi.olubamwo@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3065/3066

Paul Pletnikoff
No image.
Nimike
nuorempi tutkija
Sähköposti
pplet@yahoo.com
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3069

Carme Plumed Ferrer
No image.
Nimike
Projektitutkija/researcher
Sähköposti
carme.plumed@uef.fi
GSM-numero
0403553573
Suora numero
0294453172
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4231

Olavi Raatikainen
No image.
Nimike
Ft, dosentti, yliopistotutkija
Sähköposti
olavi.raatikainen@uef.fi
GSM-numero
0405505971
Suora numero
0294454517
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4042

Sanna Rantakömi
No image.
Nimike
Tutkija
Sähköposti
sanna.rantakomi@uef.fi
GSM-numero
0503871321
Suora numero
0294454519
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 2054

Elina Rautiainen
No image.
Nimike
nuorempi tutkija
Sähköposti
elina.rautiainen@uef.fi
GSM-numero
0294454198
Suora numero
+358469215920
Huoneen tiedot
THL, Mannerheimintie 166, 00300 Helsinki

Kati Riekkinen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
kati.riekkinen@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4043

Tiina Rissanen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
tiina.rissanen@uef.fi
GSM-numero
0403552935
Suora numero
0294454521
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3075

Marianne Rytkönen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
marianne.rytkonen@uef.fi
GSM-numero
0403552942
Suora numero
0294454524
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 2070

Kimmo Räsänen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
kimmo.rasanen@uef.fi
GSM-numero
0407700606
Suora numero
0294454527
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3064

Henna Saari
No image.
Nimike
Kliininen opettaja
Sähköposti
henna.saari@uef.fi
GSM-numero
0504642687
Suora numero
0294454030
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia h.2054

Katri Salokangas
No image.
Nimike
kliininen opettaja
Sähköposti
katri.salokangas@uef.fi
GSM-numero
0469214754
Suora numero
0294454127
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 2052

Ursula Schwab
No image.
Nimike
Professori (ravitsemusterapia), ravitsemusterapeutti, yksikön varajohtaja
Sähköposti
ursula.schwab@uef.fi
GSM-numero
0403552791
Suora numero
0294454528
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4354

Ratika Sehgal
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
ratika.sehgal@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4045

Sanna Talvia
No image.
Nimike
tutkijatohtori
Sähköposti
sanna.talvia@uef.fi
GSM-numero
0503371352
Suora numero
0294454001
Huoneen tiedot
Kuopio

Anna-Maria Teeriniemi
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
anna-maria.teeriniemi@uef.fi
GSM-numero
0504667128
Suora numero
0294454074

Tanja Tilles-Tirkkonen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, TtT, laillistettu ravitsemusterapeutti
Sähköposti
tanja.tilles-tirkkonen@uef.fi
GSM-numero
0503021552
Suora numero
0294454034
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4351

Marjo Tuomainen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
marjo.tuomainen@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4041

Tomi-Pekka Tuomainen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
tomi-pekka.tuomainen@uef.fi
GSM-numero
0403552956
Suora numero
0294454533
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3068

Päivi Turunen
No image.
Nimike
Laboratoriohoitaja
Sähköposti
paivihelena.turunen@uef.fi
GSM-numero
0403552249
Suora numero
0294454535
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4226

Nina Tusa
No image.
Nimike
Kliininen opettaja
Sähköposti
nina.tusa@uef.fi
GSM-numero
0469220643
Suora numero
0294454035
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia h.2060

Matti Uusitupa
No image.
Nimike
Emeritusprofessori
Sähköposti
matti.uusitupa@uef.fi
GSM-numero
0400615661
Suora numero
0294454537
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4326

Maija Vaittinen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
maija.vaittinen@uef.fi
GSM-numero
0403553612
Suora numero
0294454488
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4308

Tuula Vaskilampi
No image.
Nimike
Professori, emerita
Sähköposti
tuula.vaskilampi@uef.fi
GSM-numero
0400581139
Huoneen tiedot
Kuopio

Riitta Venäläinen
No image.
Nimike
Erikoislaboratoriomestari
Sähköposti
riitta.venalainen@uef.fi
GSM-numero
0403553741
Suora numero
0294453193
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4030

Taisa Venäläinen
No image.
Nimike
Ma. yliopisto-opettaja
Sähköposti
taisa.venalainen@uef.fi
GSM-numero
0403552236
Suora numero
0294454531
Huoneen tiedot
Kuopio Ca4324

Katja Wikström
No image.
Nimike
Tutkimuskoordinaattori
Sähköposti
katja.wikstrom@uef.fi
GSM-numero
0295248181
Huoneen tiedot
THL, Mannerheimintie 166, 00300 Helsinki

Jyrki Virtanen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija (tenure track), FT ravitsemusepidemiologian dosentti
Sähköposti
jyrki.virtanen@uef.fi
GSM-numero
0403552957
Suora numero
0294454542
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4340

Kirsi Virtanen
No image.
Nimike
Professori, ma
Sähköposti
kirsi.virtanen@uef.fi
GSM-numero
0503018973
Suora numero
0294454050
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4352

Atte von Wright
No image.
Nimike
Emeritus professori/Emeritus professor
Sähköposti
atte.vonwright@uef.fi
GSM-numero
0505376030
Suora numero
0294453196
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4351

Ari Voutilainen
No image.
Nimike
Datamanageri, FT, dosentti
Sähköposti
ari.voutilainen@uef.fi
GSM-numero
0403552826
Suora numero
0294454522
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3072

Sari Voutilainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, FT, dosentti
Sähköposti
sari.voutilainen@uef.fi
GSM-numero
0403552786
Suora numero
0294454543
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 4333

Kati Väkeväinen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
kati.vakevainen@uef.fi
GSM-numero
0505692912
Suora numero
0294454031
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia 4041

Iman Zarei
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Sähköposti
iman.zarei@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Mediteknia Md4044