Yhteystiedot

Sari Hakkarainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- erityispedagogiikka, kasvatustiede ja aikuiskasvatustiede, opetushallinto
Sähköposti
sari.hakkarainen@uef.fi
GSM-numero
0504668554
Suora numero
0294457048
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 237

Anna Hartikainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- johtamiskoulutukset, UEF EMBA
Sähköposti
anna.olkkonen@uef.fi
GSM-numero
0407741320
Suora numero
0294457107
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2402

Karitta Hartikainen
No image.
Nimike
suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- juridiikka; hyvinvointioikeus; ympäristöoikeus
Sähköposti
karitta.hartikainen@uef.fi
GSM-numero
0503589239
Suora numero
0294457004
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 1

Tiina Immonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- psykologia
Sähköposti
tiina.immonen@uef.fi
GSM-numero
0504930323
Suora numero
0294457049
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 233

Sanna Iskanius
No image.
Nimike
Koulutusjohtaja
Sähköposti
sanna.iskanius@uef.fi
GSM-numero
0503823801
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 279

Tiina Juurela
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- opinto-ohjaus, ortodoksinen teologia, yleinen teologia
Sähköposti
tiina.juurela@uef.fi
GSM-numero
0503893697
Suora numero
0294457064
Huoneen tiedot
Aurora, Joensuu

Heli Kaarniemi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- kotouttamiskoulutukset ja -hankkeet, opetusalan täydennyskoulutus, kielikoulutukset
Sähköposti
heli.kaarniemi@uef.fi
GSM-numero
0503228644
Suora numero
0294457080
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora

Pauli Kallio
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- johtamiskoulutus, henkilökohtainen coaching, UEF EMBA, yrityskoulutukset, työ- ja organisaatiopsykologia
Sähköposti
pauli.kallio@uef.fi
GSM-numero
0504652054

Helena Karisto-Lautanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- liikuntalääketiede, ravitsemustiede, urheiluravitsemus, sosiaalityö
Sähköposti
helena.karisto@uef.fi
GSM-numero
0403553906
Suora numero
0294457037
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3040

Eeva Karttunen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
eeva.karttunen@uef.fi
GSM-numero
0503619284
Suora numero
0294457102
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 239

Ulla Kekäläinen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- gerontologia, hoitotiede, innostu ikääntymisestä - asiakaslähtöinen palveluiden suunnittelu, AVOT-hanke, työelämäyhteistyö
Sähköposti
ulla.kekalainen@uef.fi
GSM-numero
0403553936
Suora numero
0294457039
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2415

Terhi Keltanen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- oppilaitosyhteistyö
Sähköposti
terhi.keltanen@uef.fi
GSM-numero
0503291684
Suora numero
0294457116
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 236

Päivi Koivuselkä-Sallinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- yleinen teologia, ortodoksinen teologia, psykologia, uskontotiede
Sähköposti
paivi.koivuselka-sallinen@uef.fi
GSM-numero
0503619254
Suora numero
0294457086
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/5

Pia Koponen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- gerontologia, ihmisen anatomia ja fysiologia, innostu ikääntymisestä, kansanterveystiede, kuntoutus, lääketieteen perusteita, sosiaali- ja terveyshallintotiede, terveyden edistäminen ja terveystieto, terveystaloustiede
Sähköposti
pia.koponen@uef.fi
GSM-numero
0403552116
Suora numero
0294457040
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2424

Tuula Korhonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- kielikoulutukset
Sähköposti
tuula.korhonen@uef.fi
GSM-numero
0503846956
Suora numero
0294457062
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora

Sonja Kortelainen
No image.
Nimike
suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- Venäjä-hankkeet
Sähköposti
sonja.kortelainen@uef.fi
GSM-numero
0504339254
Suora numero
0294457013
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 275

Katja Koukkari
No image.
Nimike
Suunnittelusihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- UEF EMBA, lääkeala
Sähköposti
katja.koukkari@uef.fi
GSM-numero
0403553158
Suora numero
0294457092
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2446

Eeva Kykkänen
No image.
Nimike
Markkinointisihteeri
Sähköposti
eeva.kykkanen@uef.fi
GSM-numero
0504342921
Suora numero
0294457117
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora I 230

Riitta Laasonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- oikeustieteet
Sähköposti
riitta.laasonen@uef.fi
GSM-numero
0504668522
Suora numero
0294457059
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/4

Annamari Lastunen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- toimivapaalla toistaiseksi
Sähköposti
annamari.lastunen@uef.fi
GSM-numero
0504412179
Suora numero
0294457110
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2435

Leena Leskinen
No image.
Nimike
Koulutusjohtaja
Nimikkeen lisätietoja
- avoin yliopisto-opetus
Sähköposti
leena.leskinen@uef.fi
GSM-numero
0400970784
Suora numero
0294457003
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2413

Maria Luojus
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- terveyden edistäminen ja terveystieto, kansanterveystiede sekä yksittäiset opintojaksot Esteettömyys ja ICF-luokituksen käyttöönotto, Kuntoutujakohtainen kuntoutussuunnittelu
Sähköposti
maria.luojus@uef.fi
GSM-numero
0403553388
Suora numero
0294457036
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2432

Marjaana Mukkala
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- humanistiset tieteet, johtaminen, laskentatoimi, markkinointi, matkailuopinnot, maantiede ja yhteiskuntamaantiede
Sähköposti
marjaana.mukkala@uef.fi
GSM-numero
0503637505
Suora numero
0294457068
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 242

Maija Mustonen
No image.
Nimike
kouluttaja
Nimikkeen lisätietoja
- koulun ja kodin yhteistyö monikulttuurisessa ja -kielisessä toimintaympäristössä
Sähköposti
maija.r.mustonen@uef.fi
GSM-numero
4147356
Huoneen tiedot
Joensuun Aurora

Merja Mäkitalo
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- ergonomia ja työhyvinvointi, hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen, lääketieteen perusteita, tietojenkäsittelytiede, tilastotiede, ihmisen biologia
Sähköposti
merja.makitalo@uef.fi
GSM-numero
0403553387
Suora numero
0294457041
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2436

Marja-Liisa Niemi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- liikuntalääketiede, ravitsemustiede, urheiluravitsemus
Sähköposti
marja-liisa.niemi@uef.fi
GSM-numero
0403552336
Suora numero
0294457045
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2435

Raija Pappila
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- tietojärjestelmät, verkkosivut
Sähköposti
raija.pappila@uef.fi
GSM-numero
0403553995
Suora numero
0294457026
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2410/b

Kari Pasanen
No image.
Nimike
Tutkijaopettaja
Sähköposti
kari.pasanen@uef.fi
GSM-numero
0505284665
Suora numero
0294457106
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2439

Leila Peiponen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- työ- ja organisaatiopsykologia, oikeuspsykologia
Sähköposti
leila.peiponen@uef.fi
GSM-numero
0505248199
Suora numero
0294457060
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 232

Katja Peltoniemi
No image.
Nimike
Projektisihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- ESR- ja OPH -hankkeet
Sähköposti
katja.peltoniemi@uef.fi
GSM-numero
0403553905
Suora numero
0294457018
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2442

Anne M Pennanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
annemaarit.pennanen@uef.fi
GSM-numero
0503837422
Suora numero
0294457095
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2405

Arttu Puhakka
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- johtaminen, esimiestyö, työyhteisö
Sähköposti
arttu.puhakka@uef.fi
GSM-numero
0504064310
Suora numero
0294457108
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 278

Helka Pukarinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- biologia ja ympäristötiede, farmasia, fysiikka, kemia, kieli- ja viestintäopinnot, matematiikka, tietojenkäsittelytiede, tilastotiede
Sähköposti
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-numero
0403553934
Suora numero
0294457042
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2426

Päivi Puustjärvi-Soininen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- toimivapaalla 10.8. saakka
Sähköposti
paivi.puustjarvisoininen@uef.fi
GSM-numero
0403553904
Suora numero
0294457035
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2449

Senni Pykäläinen
No image.
Nimike
koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- täydennyskoulutus, juridiikka ja turvallisuus
Sähköposti
senni.pykalainen@uef.fi
GSM-numero
0505973936
Suora numero
0294457006
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/1

Tiina Pyrstöjärvi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- Rakennusterveys- ja sisäilma-asiantuntijakoulutukset, avoin yliopisto: biologia ja ympäristötiede, fysiikka, kemia, matematiikka
Sähköposti
tiina.pyrstojarvi@uef.fi
GSM-numero
0403553921
Suora numero
0294457044
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2434

Marja Randelin
No image.
Nimike
suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- sosiaalityö
Sähköposti
marja.randelin@uef.fi
GSM-numero
0403553920
Suora numero
0294457033
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2439

Heli Reijonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- kauppatiede, taloustieteen perusteet, tilastolliset menetelmien perusteet yhteiskunta- ja kauppatieteilijöille
Sähköposti
heli.reijonen@uef.fi
GSM-numero
0504677220
Suora numero
0294457056
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 231

Lasse Reijonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- kotoutumiskoulutukset, OKM- ja OPH-hankkeet
Sähköposti
lasse.reijonen@uef.fi
GSM-numero
0505650305
Suora numero
0294457083
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 238

Sari Riikonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- johtaminen, kauppatiede, laskentatoimi, markkinointi, matkailuopinnot
Sähköposti
sari.riikonen@uef.fi
GSM-numero
0504668599
Suora numero
0294457057
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/6

Sari Ryynänen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- työ- ja organisaatiopsykologia, oikeuspsykologia
Sähköposti
sari.ryynanen@uef.fi
GSM-numero
0504668611
Suora numero
0294457053
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/7

Jori Sara-Aho
No image.
Nimike
Kouluttaja
Nimikkeen lisätietoja
- kotoutumiskoulutukset
Sähköposti
jori.sara-aho@uef.fi
GSM-numero
0505936354
Suora numero
0294457070
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora

Leila Saramäki
No image.
Nimike
Suunnittelija, opinto-ohjaaja
Sähköposti
leila.saramaki@uef.fi
GSM-numero
0405162572
Suora numero
0294457027
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2412

Sanna Soppela
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- palvelumuotoilu, selkokieli, työelämä
Sähköposti
sanna.soppela@uef.fi
GSM-numero
0505903766
Suora numero
0294457071
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 257/4

Riitta Sutinen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- farmasia
Sähköposti
riitta.sutinen@uef.fi
GSM-numero
0503418524
Suora numero
0294457100
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2455

Tuula Tanskanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- ergonomia, hoitotiede, hoitotyön johtaminen, lasten ja nuorten psyykkinen hyvinvointi, preventiivinen hoitotiede, sosiaalinen markkinointi terveyden edistämisessä
Sähköposti
tuula.tanskanen@uef.fi
GSM-numero
0403553950
Suora numero
0294457047
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2411

Irina Tere
No image.
Nimike
Kouluttaja
Nimikkeen lisätietoja
- kotoutumiskoulutukset
Sähköposti
irina.tere@uef.fi
GSM-numero
0504095548
Suora numero
0294457085
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora

Lea Tuomainen
No image.
Nimike
Johtaja
Sähköposti
lea.tuomainen@uef.fi
GSM-numero
0407223281
Suora numero
0294457029
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2438

Seija Tuominen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- oikeustieteet
Sähköposti
seija.tuominen@uef.fi
GSM-numero
0504678433
Suora numero
0294457058
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 234

Marika Tuupainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
marika.tuupainen@uef.fi
GSM-numero
0503414170
Suora numero
0294457089
Huoneen tiedot
Tietoteknia 2404

Ville Valkonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- farmasia, lääkehoidon arviointi, LHKA Advanced, lääkitysturvallisuus
Sähköposti
ville.valkonen@uef.fi
GSM-numero
0503224174
Suora numero
0294457019
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia

Iiris Vesala
No image.
Nimike
koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- OPH- ja OKM-hankkeet, Palvelumuotoilua yrityksiin
Sähköposti
iiris.vesala@uef.fi
GSM-numero
0505127364
Suora numero
0294457008
Huoneen tiedot
Aurora I, huone 276

Eija Viiliäinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- kasvatustieteet, humanistiset tieteet, filosofia, maantiede, sosiaalipedagogiikka, sosiaalipsykologia, sosiaalitieteet, sosiologia, yhteiskuntamaantiede, yhteiskuntapolitiikka sekä henkilöstötyön orientoivat opinnot
Sähköposti
eija.viiliainen@uef.fi
GSM-numero
0504678371
Suora numero
0294457054
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/8

Soile Virtanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- psykoterapeuttikoulutus, rakennusterveys, sisäilma
Sähköposti
soile.virtanen@uef.fi
GSM-numero
0403552304
Suora numero
0294457024
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2433

Sari Zitting-Rissanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
sari.zitting-rissanen@uef.fi
GSM-numero
0408678532
Suora numero
0294457105
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2447A

Seija Okulov
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- toimivapaalla 31.12.2019 saakka
Sähköposti
seija.okulov@uef.fi
GSM-numero
0403553920
Suora numero
0294457033
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2456

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@uef.fi

ETSI

 

Joensuu kampus

Aurora,
Yliopistokatu 2 A, 2. krs,
PL 111
80101 Joensuu

Kuopion kampus
Tietoteknia,
Savilahdentie 6 B, 2. kerros
PL 1627
70211 Kuopio

Aducate puh.
0294 45 7095 tai
029 445 7029

Avoin yliopisto puh.
0294 457 043 (Joensuun kampus)
0294 457 028 (Kuopion kampus)

aducate-info@uef.fi