Yhteystiedot

Sari Hakkarainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- erityispedagogiikka, kasvatus- ja aikuiskasvatustiede, opetushallinto, maantiede, humanistiset tieteet sekä henkilöstötyön orientoivat opinnot
Sähköposti
sari.hakkarainen@uef.fi
GSM-numero
0504668554
Suora numero
0294457048
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Anna Hartikainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- johtamiskoulutukset, UEF EMBA
Sähköposti
anna.hartikainen@uef.fi
GSM-numero
0407741320
Suora numero
0294457107
Huoneen tiedot
Kuopio, Bioteknia 2.krs

Leea Huusko
No image.
Nimike
suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- gerontologia, toinen reitti yliopistoon -hanke
Sähköposti
leea.huusko@uef.fi
GSM-numero
0505119468
Suora numero
0294457007
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Timo Hyttinen
No image.
Nimike
koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- juridiikan koulutukset
Sähköposti
timo.hyttinen@uef.fi
GSM-numero
0505208069
Suora numero
0294458008
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Tiina Immonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- psykologia
Sähköposti
tiina.immonen@uef.fi
GSM-numero
0504930323
Suora numero
0294457049
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Sanna Iskanius
No image.
Nimike
Koulutusjohtaja
Sähköposti
sanna.iskanius@uef.fi
GSM-numero
0503823801
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Tiina Juurela
No image.
Nimike
suunnittelija, opinto-ohjaaja
Nimikkeen lisätietoja
- opinto-ohjaus, oppilaitosyhteistyö, ortodoksinen teologia, yleinen teologia
Sähköposti
tiina.juurela@uef.fi
GSM-numero
0503893697
Suora numero
0294457064
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Heli Kaarniemi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- kotouttamiskoulutukset ja -hankkeet, opetusalan täydennyskoulutus, kielikoulutukset
Sähköposti
heli.kaarniemi@uef.fi
GSM-numero
0503228644
Suora numero
0294457080
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Pauli Kallio
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- johtamiskoulutus, henkilökohtainen coaching, UEF EMBA, yrityskoulutukset, työ- ja organisaatiopsykologia
Sähköposti
pauli.kallio@uef.fi
GSM-numero
0504652054
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Jonna-Carita Kanninen
No image.
Nimike
suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- farmasian täydennyskoulutukset
Sähköposti
jonna-carita.kanninen@uef.fi
GSM-numero
0504770084
Suora numero
0294457005
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Helena Karisto-Lautanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- ravitsemustiede, urheiluravitsemus, sosiaalityö
Sähköposti
helena.karisto@uef.fi
GSM-numero
0403553906
Suora numero
0294457037
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Eeva Karttunen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
eeva.karttunen@uef.fi
GSM-numero
0503619284
Suora numero
0294457102
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Ulla Kekäläinen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- työelämäyhteistyö, toinen reitti yliopistoon -hanke, innostu ikääntymisestä - asiakaslähtöinen palveluiden suunnittelu
Sähköposti
ulla.kekalainen@uef.fi
GSM-numero
0403553936
Suora numero
0294457039
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Terhi Keltanen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- oppilaitosyhteistyön koordinaatio
Sähköposti
terhi.keltanen@uef.fi
GSM-numero
0503291684
Suora numero
0294457116
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Timo Kemppainen
No image.
Nimike
suunnittelija, opinto-ohjaaja
Nimikkeen lisätietoja
- opinto-ohjaus, kansanterveystiede, terveyden edistäminen ja terveystieto
Sähköposti
timo.kemppainen@uef.fi
GSM-numero
0504317430
Suora numero
0294457012
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Päivi Koivuselkä-Sallinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- yleinen teologia, ortodoksinen teologia, psykologia, uskontotiede
Sähköposti
paivi.koivuselka-sallinen@uef.fi
GSM-numero
0503619254
Suora numero
0294457086
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Pia Koponen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- gerontologia, ihmisen biologia, innostu ikääntymisestä, lääketieteen perusteita, sosiaali- ja terveyshallintotiede, sosiaali- ja terveydenhuollon tietohallinto, terveystaloustiede
Sähköposti
pia.koponen@uef.fi
GSM-numero
0403552116
Suora numero
0294457040
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Tuula Korhonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- kielikoulutukset
Sähköposti
tuula.korhonen@uef.fi
GSM-numero
0503846956
Suora numero
0294457062
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Sonja Kortelainen
No image.
Nimike
suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- Venäjä-hankkeet
Sähköposti
sonja.kortelainen@uef.fi
GSM-numero
0504339254
Suora numero
0294457013
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Katja Koukkari
No image.
Nimike
Suunnittelusihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- UEF EMBA, lääkeala
Sähköposti
katja.koukkari@uef.fi
GSM-numero
0403553158
Suora numero
0294457092
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Eeva Kykkänen
No image.
Nimike
Markkinointisihteeri
Sähköposti
eeva.kykkanen@uef.fi
GSM-numero
0504342921
Suora numero
0294457117
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Riitta Laasonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- oikeustieteet
Sähköposti
riitta.laasonen@uef.fi
GSM-numero
0504668522
Suora numero
0294457059
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Annamari Lastunen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- sosiaali- ja terveysala, UEF EMBA, psykoterapeuttikoulutukset
Sähköposti
annamari.lastunen@uef.fi
GSM-numero
0504412179
Suora numero
0294457110
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Leena Leskinen
No image.
Nimike
Koulutusjohtaja
Nimikkeen lisätietoja
- avoin yliopisto-opetus
Sähköposti
leena.leskinen@uef.fi
GSM-numero
0400970784
Suora numero
0294457003
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Maria Mukkala
No image.
Nimike
suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- hoitotiede, hoitotyön johtaminen, preventiivinen hoitotiede, liikuntalääketiede
Sähköposti
maria.mukkala@uef.fi
GSM-numero
0504766782
Suora numero
0294457010
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Marjaana Mukkala
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- kauppatieteet ja matkailu
Sähköposti
marjaana.mukkala@uef.fi
GSM-numero
0503637505
Suora numero
0294457068
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Marjo Talvikki Mustonen
No image.
Nimike
koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- kansanterveystiede, liikuntalääketiede, terveyden edistäminen ja terveystieto
Sähköposti
marjo.mustonen@uef.fi
GSM-numero
0505744390
Suora numero
0294457020
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Merja Mäkitalo
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- ergonomia ja työhyvinvointi, hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen, lääketieteen perusteita, tietojenkäsittelytiede, tilastotiede, ihmisen biologia
Sähköposti
merja.makitalo@uef.fi
GSM-numero
0403553387
Suora numero
0294457041
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Marja-Liisa Niemi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- ravitsemustiede, urheiluravitsemus
Sähköposti
marja-liisa.niemi@uef.fi
GSM-numero
0403552336
Suora numero
0294457045
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Raija Pappila
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- tietojärjestelmät, verkkosivut
Sähköposti
raija.pappila@uef.fi
GSM-numero
0403553995
Suora numero
0294457026
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Kari Pasanen
No image.
Nimike
suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- metsä- ja biotalous, rakennusterveys- ja sisäilmakoulutukset
Sähköposti
kari.pasanen@uef.fi
GSM-numero
0505284665
Suora numero
0294457106
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Leila Peiponen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- työ- ja organisaatiopsykologia, oikeuspsykologia
Sähköposti
leila.peiponen@uef.fi
GSM-numero
0505248199
Suora numero
0294457060
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Katja Peltoniemi
No image.
Nimike
Projektisihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- ESR- ja OPH -hankkeet
Sähköposti
katja.peltoniemi@uef.fi
GSM-numero
0403553905
Suora numero
0294457018
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Anne M Pennanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
annemaarit.pennanen@uef.fi
GSM-numero
0503837422
Suora numero
0294457095
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Arttu Puhakka
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- johtaminen, esimiestyö, työyhteisö
Sähköposti
arttu.puhakka@uef.fi
GSM-numero
0504064310
Suora numero
0294457108
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Helka Pukarinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- farmasia, fysiikka, kemia, kieli- ja viestintäopinnot, matematiikka, tietojenkäsittelytiede, tilastotiede, ympäristötiede ja biologia
Sähköposti
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-numero
0403553934
Suora numero
0294457042
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Päivi Puustjärvi-Soininen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- filosofia, kieli- ja viestintäopinnot, sosiaalipedagogiikka, sosiaalipsykologia, sosiaalitieteet, sosiologia, yhteiskuntaoppi opetettavana aineena, yhteiskuntapolitiikka
Sähköposti
paivi.puustjarvisoininen@uef.fi
GSM-numero
0403553904
Suora numero
0294457035
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Senni Pykäläinen
No image.
Nimike
koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- EU-hankkeet
Sähköposti
senni.pykalainen@uef.fi
GSM-numero
0505973936
Suora numero
0294457006
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Tiina Pyrstöjärvi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- Rakennusterveys- ja sisäilma-asiantuntijakoulutukset, avoin yliopisto: fysiikka, kemia, matematiikka, ympäristötiede ja biologia
Sähköposti
tiina.pyrstojarvi@uef.fi
GSM-numero
0403553921
Suora numero
0294457044
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Heli Reijonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- kauppatieteet ja matkailu
Sähköposti
heli.reijonen@uef.fi
GSM-numero
0504677220
Suora numero
0294457056
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Lasse Reijonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- kotoutumiskoulutukset, OKM- ja OPH-hankkeet
Sähköposti
lasse.reijonen@uef.fi
GSM-numero
0505650305
Suora numero
0294457083
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Sari Riikonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- kauppatieteet ja matkailu
Sähköposti
sari.riikonen@uef.fi
GSM-numero
0504668599
Suora numero
0294457057
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Marjo Ring
No image.
Nimike
suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- sosiaali- ja terveydenhuollon tietohallinto, sosiaali- ja terveyshallintotiede, terveystaloustiede
Sähköposti
marjo.ring@uef.fi
GSM-numero
0503759045
Suora numero
0294457126

Sari Ryynänen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- työ- ja organisaatiopsykologia, oikeuspsykologia
Sähköposti
sari.ryynanen@uef.fi
GSM-numero
0504668611
Suora numero
0294457053
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Suvi Räisänen
No image.
Nimike
markkinointisuunnittelija
Sähköposti
suvi.raisanen@uef.fi
GSM-numero
0504557735
Suora numero
0294457735
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Leila Saramäki
No image.
Nimike
Suunnittelija, opinto-ohjaaja
Nimikkeen lisätietoja
- opinto-ohjaus, lukioyhteistyö
Sähköposti
leila.saramaki@uef.fi
GSM-numero
0405162572
Suora numero
0294457027
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Elsi Similä
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- jatkuvan oppimisen koordinaatio
Sähköposti
elsi.simila@uef.fi
GSM-numero
0504133252
Suora numero
0294457015
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2krs

Sanna Soppela
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- palvelumuotoilu, selkokieli, työelämä
Sähköposti
sanna.soppela@uef.fi
GSM-numero
0505903766
Suora numero
0294457071
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Riitta Sutinen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- farmasia, lasten ja nuorten psyykkinen hyvinvointi
Sähköposti
riitta.sutinen@uef.fi
GSM-numero
0503418524
Suora numero
0294457100
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2krs

Tuula Tanskanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- ergonomia, hoitotiede, hoitotyön johtaminen, lasten ja nuorten psyykkinen hyvinvointi, preventiivinen hoitotiede, sosiaalinen markkinointi terveyden edistämisessä
Sähköposti
tuula.tanskanen@uef.fi
GSM-numero
0403553950
Suora numero
0294457047
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2krs

Irina Tere
No image.
Nimike
Kouluttaja
Nimikkeen lisätietoja
- kotoutumiskoulutukset
Sähköposti
irina.tere@uef.fi
GSM-numero
0504095548
Suora numero
0294457085
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Lea Tuomainen
No image.
Nimike
Johtaja
Sähköposti
lea.tuomainen@uef.fi
GSM-numero
0407223281
Suora numero
0294457029
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2krs

Seija Tuominen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- oikeustieteet
Sähköposti
seija.tuominen@uef.fi
GSM-numero
0504678433
Suora numero
0294457058
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Aija Turunen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- kauppatieteet ja matkailu
Sähköposti
aija.turunen@uef.fi
GSM-numero
0504678806
Suora numero
0294457051
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Marika Tuupainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
marika.tuupainen@uef.fi
GSM-numero
0503414170
Suora numero
0294457089
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2krs

Ville Valkonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- farmasia, lääkehoidon arviointi, LHKA Advanced, lääkitysturvallisuus
Sähköposti
ville.valkonen@uef.fi
GSM-numero
0503224174
Suora numero
0294457019
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Eija Viiliäinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- kasvatustieteet, humanistiset tieteet, filosofia, maantiede, sosiaalipedagogiikka, sosiaalipsykologia, sosiaalitieteet, sosiologia, yhteiskuntapolitiikka sekä henkilöstötyön orientoivat opinnot
Sähköposti
eija.viiliainen@uef.fi
GSM-numero
0504678371
Suora numero
0294457054
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2 krs

Soile Virtanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- psykoterapeuttikoulutus, rakennusterveys, sisäilma
Sähköposti
soile.virtanen@uef.fi
GSM-numero
0403552304
Suora numero
0294457024
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Sari Zitting-Rissanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
sari.zitting-rissanen@uef.fi
GSM-numero
0408678532
Suora numero
0294457105
Huoneen tiedot
Kuopio Bioteknia 2 krs

Seija Okulov
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- toimivapaalla 31.12.2019 saakka
Sähköposti
seija.okulov@uef.fi
GSM-numero
0403553920
Suora numero
0294457033
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2456


ETSI

 

Joensuu kampus

Aurora,
Yliopistokatu 2 A, 2. krs,
PL 111
80101 Joensuu

Kuopion kampus
Bioteknia 2
Neulaniementie 2, 2. kerros
PL 1627
70211 Kuopio

Aducate puh.
0294 45 7095 tai
029 445 7029

Avoin yliopisto puh.
0294 457 043 (Joensuun kampus)
0294 457 028 (Kuopion kampus)

aducate-info@uef.fi