Kirurgia (ml. fysiatria)

Postiosoite:

KYS, kirurgia (rak. 3, 3.krs)
PL 100
70029 KYS

Käyntiosoite:

KYS, Puijonlaaksontie 2 (rak. 3, 3.krs, kirurgian hallinto) 

Oppiaineen vastuuhenkilö:

Professori Heikki Kröger  (heikki.kroger(at)uef.fi)
KYS, rak. 3, 3.krs

Fysiatrian opintojakson koordinaattori:

Kliininen opettaja Päivi Jakorinne (paivi.jakorinne(at)kuh.fi)
KYS, rak.3, 3.krs

Professorit:

Matti Eskelinen (matti.eskelinen(at)kuh.fi)
Tuomo Rantanen (tuomo.rantanen(at)kuh.fi)
Joonas Sirola (ma.) (joonas.sirola(at)uef.fi)
Reijo Sund (reijo.sund(at)uef.fi)
Olavi Airaksinen (olavi.airaksinen(at)kuh.fi)
Juha Paloneva, KSSHP (juha.paloneva(at)ksshp.fi)

Kliiniset opettajat:

Pirjo Käkelä (pirjo.kakela(at)kuh.fi), ge-kirurgia
Jari Halonen (jari.halonen(at)kuh.fi) tai (jarikalervo.halonen(at)uef.fi), thorax- ja verisuonikirurgia
Timo Nykopp (timo.nykopp(at)kuh.fi), urologia
Joonas Sirola (joonas.sirola(at)kuh.fi), ortopedia, sijainen Simo Miettinen (simo.miettinen (at)kuh.fi)
Henrik Nuutinen (henrik.nuutinen(at)kuh.fi), kl. opettaja, plastiikkakirurgia
Päivi Jakorinne (paivi.jakorinne(at)kuh.fi), fysiatria ja Janne Pesonen (janne.pesonen(at)kuh.fi)

Opetuskoordinaattorit:

Anita Koponen (anita.koponen(at)uef.fi) ja Keijo Suhonen (keijo.suhonen(at)uef.fi)
tai (kirophoit(at)uef.fi)
KYS, rak. 3, 3.krs