Yhteystiedot

Postiosoite

Itä-Suomen yliopisto 
Hoitotieteen laitos 
PL 1627
70211 Kuopio

Käyntiosoite

Yliopistonranta 1C, Canthia, B-rappu, 3. krs
Kuopion kampuksen kartat, liikenneyhteydet ja pysäköinti

Laskutusosoite

Yliopistopalvelut, hoitotieteen laitos

Opetussihteeri Maiju Laitinen, 040 355 2624, maiju.laitinen@uef.fi

Professorit

Hannele Turunen
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Laitoksen johtaja
Sähköposti
hannele.turunen@uef.fi
GSM-numero
0403552629
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3009
Lisätietoja

Tarja Kvist
No image.
Nimike
Apulaisprofessori, dosentti
Nimikeen lisätietoja
Laitoksen varajohtaja
Sähköposti
tarja.kvist@uef.fi
GSM-numero
0403552623
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3011
Lisätietoja

Arja Häggman-Laitila
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Hoitotyön johtaminen
Sähköposti
arja.haggman-laitila@uef.fi
GSM-numero
0403552749
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3016

Lauri Kuosmanen
No image.
Nimike
Professori (ma)
Nimikeen lisätietoja
Preventiivinen hoitotiede
Sähköposti
lauri.kuosmanen@uef.fi
GSM-numero
0294454194
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3007
Lisätietoja

Terhi Saaranen
No image.
Nimike
Professori (ma)
Nimikeen lisätietoja
Terveyspedagogiikka
Sähköposti
terhi.saaranen@uef.fi
GSM-numero
0500940242
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3008

Katri Vehviläinen-Julkunen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
katri.vehvilainenjulkunen@uef.fi
GSM-numero
0503381957
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3013
Lisätietoja

Opetus- ja tutkimushenkilökunta

Mina Azimirad
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
minaa@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3006
Lisätietoja

Ari Haaranen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
- HOPS-ohjaaja
Sähköposti
ari.haaranen@uef.fi
GSM-numero
0403552621
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3019
Lisätietoja

Marja Härkänen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
marja.harkanen@uef.fi
GSM-numero
0403552614
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3018/2
Lisätietoja

Krista Jokiniemi
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
krista.jokiniemi@uef.fi
GSM-numero
0505127902
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3005
Lisätietoja

Päivi Kankkunen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, dosentti
Nimikeen lisätietoja
Preventiivinen hoitotiede
Sähköposti
paivi.kankkunen@uef.fi
GSM-numero
0408211984
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3015
Lisätietoja

Suyen Karki
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
suyen.karki@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3006

Reeta Lamminpää
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
reeta.lampinen@uef.fi
GSM-numero
0403552240
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3018/2
Lisätietoja

Maliheh Nekouei
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Nimikeen lisätietoja
KV-koordinaattori
Sähköposti
maliheh.nekouei@uef.fi
GSM-numero
0504351473
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3022
Lisätietoja

Anu Nurmeksela
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
anu.nurmeksela@uef.fi
GSM-numero
0504729636
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3006
Lisätietoja

Juha Pajari
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Nimikeen lisätietoja
HOPS-ohjaaja
Sähköposti
juha.pajari@uef.fi
GSM-numero
0504729053
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3020
Lisätietoja

Pirjo Partanen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
Hoitotyön johtaminen
Sähköposti
pirjo.partanen@uef.fi
GSM-numero
0403552618
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3012
Lisätietoja

Hanna Rouvinen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
hanna.rouvinen@uef.fi
GSM-numero
0504622949
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3006
Lisätietoja

Tiina Syyrilä
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
tiina.syyrila@uef.fi
GSM-numero
0504759604
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3006
Lisätietoja

Anja Terkamo-Moisio
No image.
Nimike
Projektipäällikkö
Sähköposti
anja.terkamo-moisio@uef.fi
GSM-numero
0401949454
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3006

Tarja Välimäki
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, dosentti
Sähköposti
tarja.valimaki@uef.fi
GSM-numero
0403552267
Huoneen tiedot
Kuopio Canthia 3017
Lisätietoja

Kunniatohtorit

Mary Duffy
Sirkka Lauri

Professori (emerita)

Pirkko Meriläinen
Anna-Maija Pietilä
Kerttu Tossavainen

Dosentit

Terese Bondas
Bengt Fridlund
Kaisa Haatainen
Arja Halkoaho
Arja Häggman-Laitila
Irma Kiikkala
Tarja Kvist
Heikki Paakkonen
Marjaana Pelkonen
Marita Poskiparta
Marianne Tallberg
Marja-Terttu Tarkka
Raili Välimaa
Tarja Välimäki

Tutkijat

Fatma Al Jabri
Chonticha Chontakeeree
Andra Dumo
Marja Hult
Hannu Kallio
Suyen Karki
Outi Kähkönen
Jaana Peltokoski
Natalia Sak-Dankosky
Hannele Saunders
Jaana Seitovirta
Watchara Tabootwong
Anja Terkamo-Moisio

Projektityöntekijät

Janette Kiikeri
Kukka-Maaria Kokkonen
Anneli Vauhkonen