Eksegetiikka

Lauri Thurén
No image.
Nimike
Professori, eksegetiikka
Sähköposti
lauri.thuren@uef.fi
Suora numero
0294452727
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 218, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Anssi Voitila
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, klassiset kielet ja eksegetiikka
Sähköposti
anssi.voitila@uef.fi
Suora numero
0294452783
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 222, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress


Kirkkohistoria

Ilkka Huhta
No image.
Nimike
Professori, kirkkohistoria, osastonjohtaja
Sähköposti
ilkka.huhta@uef.fi
Suora numero
0294452552
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 217, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress

Sini Mikkola
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kirkkohistoria
Sähköposti
sini.mikkola@uef.fi
Suora numero
0294452335
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 207, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan


Käytännöllinen teologia 

Kati Tervo-Niemelä
No image.
Nimike
Professori, käytännöllinen teologia
Sähköposti
kati.tervo-niemela@uef.fi
Suora numero
0294452264
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 219, teoogia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Jouko Kiiski
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, käytännöllinen teologia
Sähköposti
jouko.kiiski@uef.fi
Suora numero
0294452591
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 115, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Suvi Saarelainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, soveltavat opinnot
Sähköposti
suvi.saarelainen@uef.fi
Suora numero
0294452338
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 207, teologia-siipi


Systemaattinen teologia

Antti Raunio
No image.
Nimike
Professori, systemaattinen teologia
Sähköposti
antti.raunio@uef.fi
Suora numero
0294452686
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 221, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress

Esko Ryökäs
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, systemaattinen teologia
Sähköposti
esko.ryokas@uef.fi
Suora numero
0294452692
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 220, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress


Uskonnonpedagogiikka

Martin Ubani
No image.
Nimike
Professori, uskonnonpedagogiikka
Sähköposti
martin.ubani@uef.fi
Suora numero
0294452694
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 223, teologia-siipi
Wordpress

Vesa Hirvonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, uskonnonpedagogiikka
Sähköposti
vesa.hirvonen@uef.fi
Suora numero
0294452549
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202b, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress


Uskontotiede

Timo Kallinen
No image.
Nimike
Professori, uskontotiede
Sähköposti
timo.kallinen@uef.fi
Suora numero
0294452032
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 117, teologia-siipi

Teuvo Laitila
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kirkkohistoria ja uskontotiede
Sähköposti
teuvo.laitila@uef.fi
Suora numero
0294452622
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 311, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress


Muu opetus- ja tutkimushenkilöstö

Jenni Spännäri
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, Templeton-hanke
Sähköposti
jenni.spannari@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Niilo Lahti
No image.
Nimike
Projektitutkija, Toinen reitti yliopistoon -hanke
Sähköposti
niilo.lahti@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Jasmin Riekkinen
No image.
Nimike
Tutkimusavustaja (oa.), 21. luvun taidot -hanke
Sähköposti
jasmin.riekkinen@uef.fi
Suora numero
0294452147
Huoneen tiedot
Etätyössä


Nuoremmat tutkijat

Laura Kallatsa
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
laura.kallatsa@uef.fi
Suora numero
0294452035
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 211, teologia-siipi

Mikko Pisilä
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
mikko.pisila@uef.fi
Suora numero
0294452204
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 116, teologia-siipi

Mari Parkkinen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
mari.parkkinen@uef.fi
Suora numero
0294452149
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 216, teologia-siipi

Juho Pitkänen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
juho.pitkanen@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Kaisa Viinikka
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, 21. luvun taidot -hanke
Sähköposti
kaisa.viinikka@uef.fi
Suora numero
0294452325
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 116, teologia-siipi