Henkilökunnan yhteystiedot

Minna Hoffrén
No image.
Nimike
projektitutkija
Nimikeen lisätietoja
FT, terveyshallintotiede
Sähköposti
minna.hoffren@uef.fi
GSM-numero
0505645466
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
LinkedIn
SoleCRIS
Lisätietoja

Joni Hokkanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
joni.hokkanen@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3085/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Anneli Hujala
No image.
Nimike
yliopistotutkija
Nimikeen lisätietoja
FT, terveyshallintotiede
Sähköposti
anneli.hujala@uef.fi
GSM-numero
0407741508
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3064/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Virva Hyttinen
No image.
Nimike
tutkijatohtori
Nimikeen lisätietoja
FT, terveystaloustiede
Sähköposti
virva.hyttinen@uef.fi
GSM-numero
0503731967
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Virpi Jylhä
No image.
Nimike
yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
sosiaali- ja terveydenhuollon tietohallinto
Sähköposti
virpi.jylha@uef.fi
GSM-numero
0503583269
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3082/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Eila Kankaanpää
No image.
Nimike
yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
FT, terveystaloustiede
Sähköposti
eila.kankaanpaa@uef.fi
GSM-numero
0403552672
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3083
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Anna Karttunen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Nimikeen lisätietoja
TtM, YTM
Sähköposti
anna.karttunen@uef.fi
GSM-numero
0469203806
Huoneen tiedot
Snellmania h. 3092
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
LinkedIn
SoleCRIS
Lisätietoja

Heli Kemppainen
No image.
Nimike
Amanuenssi
Sähköposti
heli.kemppainen@uef.fi
GSM-numero
0403552302
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3072
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Opintopalvelut
Yhka lähipalvelut
Lisätietoja
Opiskelijoiden ohjaus ja neuvonta: opintokokonaisuudet, hyväksiluvut, harjoittelut, tutkinnonhakeminen ja opiskelijavalinta.

Ulla-Mari Kinnunen
No image.
Nimike
yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
TtT, sosiaali- ja terveydenhuollon tietohallinto
Sähköposti
ulla-mari.kinnunen@uef.fi
GSM-numero
0403553953
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3083
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Eija Kivekäs
No image.
Nimike
projektitutkija
Sähköposti
eija.kivekas@uef.fi
GSM-numero
0503062139
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3091
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Tuula Kivinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
FT, sosiaalihallintotiede ja terveyshallintotiede
Sähköposti
tuula.kivinen@uef.fi
GSM-numero
0503458478
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3082/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Hanna Kuusisto
No image.
Nimike
professori
Sähköposti
hanna.kuusisto@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3069/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Virpi Kuvaja-Köllner
No image.
Nimike
projektitutkija
Nimikeen lisätietoja
TtM, terveystaloustiede
Sähköposti
virpi-liisa.kuvaja-kollner@uef.fi
GSM-numero
0505693874
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Teija Koponen
No image.
Nimike
Hallintosihteeri
Sähköposti
teija.koponen@uef.fi
GSM-numero
0403552995
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3111
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Johanna Lammintakanen
No image.
Nimike
professori, laitoksen johtaja
Nimikeen lisätietoja
FT, terveyshallintotiede
Sähköposti
johanna.lammintakanen@uef.fi
GSM-numero
0403552685
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3068/3
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Sanna Laulainen
No image.
Nimike
ma. professori, laitoksen varajohtaja
Nimikeen lisätietoja
YTT, sosiaalihallintotiede
Sähköposti
sanna.laulainen@uef.fi
GSM-numero
0403552241
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3120/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Mikael Linden
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
VTT, kansantaloustiede
Sähköposti
mika.linden@uef.fi
GSM-numero
0504422875
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2140
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Ismo Linnosmaa
No image.
Nimike
professori
Nimikeen lisätietoja
PhD, dosentti, terveystaloustiede
Sähköposti
ismo.linnosmaa@uef.fi
GSM-numero
0401627937
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3071
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Mervi Rantsi
No image.
Nimike
tutkimusavustaja
Sähköposti
mervi.rantsi@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3085/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Juha Rautiainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Nimikeen lisätietoja
TtM, terveyshallintotiede
Sähköposti
juha.rautiainen@uef.fi
GSM-numero
0505028018
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Mieke Rijken
No image.
Nimike
professori
Sähköposti
M.Rijken@nivel.nl
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Elisa Rissanen
No image.
Nimikeen lisätietoja
TtM, terveystaloustiede
Sähköposti
elisa.rissanen@uef.fi
GSM-numero
0505771847
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3102/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Kaija Saranto
No image.
Nimike
Professori dosentti
Nimikeen lisätietoja
TtT, sosiaali- ja terveydenhuollon tietohallinto, oppiaineen vastuuhenkilö
Sähköposti
kaija.saranto@uef.fi
GSM-numero
0505650040
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3069/3
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Kirsi Savonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
kirsi.savonen@uef.fi
GSM-numero
0504712128
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3092
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Kirsikka Selander
No image.
Nimike
tutkijatohtori
Sähköposti
kirsikka.selander@uef.fi
GSM-numero
0504722948
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3092
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Olli Sjöblom
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
olli.sjoblom@uef.fi
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Hannu Tanninen
No image.
Nimike
yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
KTT
Sähköposti
hannu.tanninen@uef.fi
GSM-numero
0403553980
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3102/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Helena Taskinen
No image.
Nimike
yliopistotutkija
Nimikeen lisätietoja
FT, terveyshallintotiede
Sähköposti
helena.taskinen@uef.fi
GSM-numero
0403552588
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3095/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Anna-Kaisa Vartiainen
No image.
Nimike
projektitutkija
Sähköposti
anna-kaisa.vartiainen@uef.fi
GSM-numero
294455232
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3085/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Joakim Zitting
No image.
Nimike
Projektitutkija
Nimikeen lisätietoja
YTM, YTM
Sähköposti
joakim.zitting@uef.fi
GSM-numero
0504018218
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
LinkedIn
SoleCRIS
Lisätietoja