Tutkijat

Jussi Airaksinen
Tutkija, ympäristöoikeus, HTM
040 746 3667
jussi.airaksinen @ uef.fi
Berryl Claire Asiago
Doctoral Researcher, International and European Energy Law
berryl.asiago@uef.fi
Denis Galkin
Nuorempi tutkija
denis.galkin@uef.fi
Vesa Heikkinen
Projektitutkija, OTM
vesa.heikkinen@helsinki.fi
Kaisa Huhta
Tutkija, OTM, projektipäällikkö (www.collaboration.fi)
+358 50 594 7271
kaisa.huhta @ uef.fi
Kimmo Huttunen
Nuorempi tutkija, ympäristöoikeus, MMM, HTM
050 442 2438
kimmo.huttunen @ uef.fi
Mykola Iakovenko
Tutkija, energiaoikeus
mykola.iakovenko@uef.fi
Jutta Kinnunen
Nuorempi tutkija, sosiaalioikeus, HTM
0503048602
jutta.kinnunen@uef.fi
Evgeniya Kurvinen
nuorempi tutkija, hallinto-oikeus, HTM
+358 50 336 3762
evgeniya.kurvinen@uef.fi
Sara Kymenvaara
Tutkija, Climate Change Law, LL.M.
+358 44 363 3443
sara.kymenvaara@uef.fi
Tero Laakso
tutkija, ympäristöoikeus, OTK, MMM
050 353 1245
tero.laakso@uef.fi
Laura Leino
Projektitutkija, ympäristöoikeus, OTM
Reza Maddahi
Researcher, International Law
reza.maddahi@uef.fi
Emmi Muhonen
Nuorempi tutkija, lainsäädäntötutkimus, HTM
0505124059
emmi.muhonen @ uef.fi
Aurora II, 2. kerros, huone 2151
Maria Mustajärvi
tutkija, työoikeus, HTM
maria.mustajarvi @ uef.fi
Aurora II, 1. kerros, huone 1179 (KTL)
Rosemary Mwanza
Doctoral Researcher, International Law
rosemary.mwanza@uef.fi
Hanna-Maria Niemi
Tutkija, yleinen oikeustiede
haniemi@uef.fi
Henna Nikumaa
Projektitutkija
040 581 2151
henna.nikumaa@uef.fi
Nana Asare Obeng-Darko
Doctoral Researcher, Energy Law
+358505125926
nana.asare.obeng-darko@uef.fi
Aurora II, 2nd floor, room 2152
Tommi Oikarinen
Projektitutkija, FM
tommi.oikarinen @ uef.fi
Aurora II, 2. kerros, huone 2070
Jaana Palander
Projektitutkija, HTM
050 303 9942
jaana.palander@uef.fi
Veera Julia Pekkarinen
nuorempi tutkija, kansainvälinen ympäristöoikeus, MICL
050 463 2908
veerajulia.pekkarinen @ uef.fi
Aurora II, 1. kerros, huone 1175
Meri-Katriina Pyhäranta
Projektitutkija, International and European Energy Law, OTM, LLM
044 750 5668
meri-katriina.pyharanta@uef.fi
María Eugenia Recio
Tutkija, MPhil, Environmental and Climate Change Law
+350 46 620 4367
eugenia.recio @ uef.fi
Elisa Silvennoinen
Tutkija, rikos- ja prosessioikeus, HTM
050 387 2507
elisa.silvennoinen @uef.fi
Aurora II, 1. kerros, huone 1178 (KTL)
Husen Tura
Doctoral Researcher, Food Law and Policy
husen.tura@uef.fi
Topi Turunen
Nuorempi tutkija, ympäristöoikeus, HTM
topi.turunen @uef.fi
Aurora II, 2. kerros, huone 2077
Jenni Varis
Projektitutkija, työoikeus, HTM
+ 358 50 443 4783
jenni.varis @ uef.fi
Aurora II, 2. kerros, huone AU303
Miikka Vuorela
Nuorempi tutkija, OTM
050 522 8239
miikka.vuorela @uef.fi
Moritz Wüstenberg
Nuorempi tutkija, energiaoikeus
moritz.wustenberg @ uef.fi
Aurora II, 2. kerros, huone 257/8 (Aducate)
Susanna Wähä
projektitutkija, ympäristöoikeus, HTM (22.1. alkaen)
0505128498
susanna.waha@uef.fi
Saara Österberg
Tutkija, ympäristöoikeus, HTM
saara.osterberg@uef.fi