Heikki Eskelinen
No image.
Nimike
Professori (emeritus)
Sähköposti
heikki.eskelinen@uef.fi
GSM-numero
0405155153
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 1185
SoleCRIS
Lisätietoja
Aluekehitys ja -suunnittelu (ml. ESPON-tutkimusohjelma), EU-integraatio ja raja-alueet

Lina Klymenko
No image.
Nimike
Asiantuntija
Sähköposti
lina.klymenko@uef.fi
SoleCRIS
Lisätietoja
Interpretive approaches to policy analysis, politics of memory and national identity, eastern European politics, teaching and learning political science

Pertti Koistinen
No image.
Nimike
Dosentti, professori (emeritus, Tampereen yliopisto)
Sähköposti
pertti.koistinen@uta.fi
GSM-numero
0505522309
Lisätietoja
Työpolitiikka

Jukka Oksa
No image.
Nimike
Vanhempi tutkija (eläkkeellä)
Sähköposti
jukka.oksa@lammasoja.net
GSM-numero
0400 261 701
SoleCRIS
Lisätietoja
Maaseudun paikallinen kehitys, teknologian sosiaaliset vaikutukset

Pertti Rannikko
No image.
Nimike
Professori (emeritus)
Sähköposti
pertti.rannikko@uef.fi
GSM-numero
013717422
SoleCRIS
Lisätietoja
Luonnonvarojen paikallinen hallinta, kylätutkimus

Yury Shikalov
No image.
Nimike
Tutkija
Sähköposti
yury.shikalov@uef.fi
GSM-numero
0407396734
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 204
SoleCRIS
Lisätietoja
Suomen historia, perhehistoria, lapsuus ja koulut Venäjän Karjalassa, uskonnollinen elämä Karjalassa 1800-luvulla, Suomen sota, luovutetut suomalaiset alueet, Viipurin historia

Eero Vatanen
No image.
Sähköposti
eero.vatanen@uef.fi
GSM-numero
040 536 7878
SoleCRIS
Lisätietoja
Paikallis- ja aluetaloudellisten vaikutusten tutkimus