Psykiatria (ml. nuorisopsykiatria)

Posti- ja käyntiosoitteet:

Psykiatria

KYS (rak. 5, 7.-8.krs)

PL 100

70029 KYS

ja

Nuorisopsykiatria

Alavan sairaala (Rak. B2 , 5. krs)

Kaartokatu 9

70620 Kuopio

Oppiaineen vastuuhenkilö:

Prof. Heimo Viinamäki

KYS, rak. 5, 7.krs, psykiatria

Professorit:

Heli Koivumaa-Honkanen (psykiatria) (heli.koivumaa(at)kuh.fi)

Minna Valkonen-Korhonen (psykiatria ja päihdepsykiatria) (minna.valkonen(at)kuh.fi)

Sari Lindeman (psykiatria) (sari.lindeman(at)ksshp.fi)

(tarkemmat yhteystiedot uef puhelinluettelossa)

Nuorisopsykiatria:

Ma. professori Tommi Tolmunen (tommi.tolmunen(at)kuh.fi), tarkemmat yht.tiedot puh.luettelossa

Kl. opett. (nuorisopsykiatria) Virve Kekkonen (virve.kekkonen(at)kuh.fi), tarkemmat yht.tiedot puh.luettelossa

Professori, emerita

Eila Laukkanen (eila.laukkanen(at)uef.fi)

Opetuskoordinaattori:

Marja Leena Karhunen

KYS, rak. 5, 8.krs, psykiatria