Kasvatustiede ja aikuiskasvatustiede

Päivi Atjonen
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede
Sähköposti
paivi.atjonen@uef.fi
Suora numero
0294452526
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 302 a, vastaanottoaika ti 12-13
Wordpress

Jyri Manninen
No image.
Nimike
Professori, aikuiskasvatustiede
Sähköposti
jyri.manninen@uef.fi
Suora numero
0294452200
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 302b

Matti Meriläinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kasvatustiede, erityisesti yliopistopedagogiikka
Sähköposti
matti.merilainen@uef.fi
Suora numero
0294452649
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 308, vastaanottoaika to 13-14

Risto Ikonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kasvatustiede ja aikuiskasvatustiede
Sähköposti
risto.m.ikonen@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 304

Juha Kauppila
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kasvatus- ja aikuiskasvatustiede
Sähköposti
juha.kauppila@uef.fi
Suora numero
0294452586
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 303a

Toni Kosonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kasvatustieteiden metodologia ja tutkimuskäytäntö
Sähköposti
toni.kosonen@uef.fi
Suora numero
0294458218
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 303b

Päivi Siivonen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija, kasvatus- ja aikuiskasvatustiede
Sähköposti
paivi.siivonen@uef.fi
Suora numero
0294453388
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 301

Heli Mutanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, kasvatus- ja aikuiskasvatustiede
Sähköposti
heli.mutanen@uef.fi
Suora numero
0294452010
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 301

Katinka Käyhkö
No image.
Nimike
Projektitutkija, Opinsauna-hanke
Sähköposti
katinka.kayhko@uef.fi
Suora numero
0294452256
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 319

Pirkko Nissinen
No image.
Nimike
Tutkimusavustaja (oa.), Laatumittari-hanke
Sähköposti
pirkko.nissinen@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä


Erityispedagogiikka

Piia Björn
No image.
Nimike
Professori, erityispedagogiikka, erityisesti pedagoginen tuki, osastonjohtaja
Sähköposti
piia.bjorn@uef.fi
Suora numero
0294452016
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 1105

Leena Holopainen
No image.
Nimike
Professori, erityispedagogiikka, erityisesti kielelliset vaikeudet
Sähköposti
leena.holopainen@uef.fi
Suora numero
0294452551
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 307b, vastaanottoaika ti 12-13

Eija Kärnä
No image.
Nimike
Professori, erityispedagogiikka
Sähköposti
eija.karna@uef.fi
Suora numero
0294452620
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 1106, vastaanottoaika ti 10-11

Kristine Järnefelt
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, erityispedagogiikka
Sähköposti
kristine.jarnefelt@uef.fi
Suora numero
0294452055
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 165

Minna Mäkihonko
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, erityispedagogiikka, monimuoto-opinnot
Sähköposti
minna.makihonko@uef.fi
Suora numero
0294452157
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 306c

Kaisa Pihlainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, erityispedagogiikka
Sähköposti
kaisa.pihlainen@uef.fi
Suora numero
0294452082
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 165

Virpi Vellonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, erityispedagogiikka
Sähköposti
virpi.vellonen@uef.fi
Suora numero
0294452775
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 309

Aino Äikäs
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, erityispedagogiikka
Sähköposti
aino.aikas@uef.fi
Suora numero
0294452592
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 306c

Anniina Kämäräinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, erityispedagogiikka
Sähköposti
anniina.kamarainen@uef.fi
Suora numero
0294452203
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 306b

Pirjo Savolainen
No image.
Nimike
Lehtori, erityispedagogiikka
Sähköposti
pirjo.savolainen@uef.fi
Suora numero
0294452077
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 307a

Katariina Waltzer
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, erityispedagogiikka
Sähköposti
katariina.waltzer@uef.fi
Suora numero
0294452771
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 306a

Kristiina Lappalainen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija, erityispedagogiikka, erityisesti sosio-emotionaaliset vaikeudet, osaston varajohtaja
Sähköposti
kristiina.lappalainen@uef.fi
Suora numero
0294452625
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 305, vastaanottoaika ke 14-15

Erkko Sointu
No image.
Nimike
Tutkijatohtori (tenure track), oppimisen ja tulevaisuuden opetusmenetelmien tutkimus
Sähköposti
erkko.sointu@uef.fi
Suora numero
0294452087
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 209

Airi Hakkarainen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, nuorten ja aikuisten opiskelua tukevien oppimisympäristöjen tutkimus, LINE
Sähköposti
airi.hakkarainen@uef.fi
Suora numero
0294452236
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 1105

Annukka Paloniemi
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Kasvatustieteiden tohtoriohjelma
Sähköposti
annukka.paloniemi@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Jenni Kankaanpää
No image.
Nimike
Projektitutkija, Digitaidot ajantasalle -hanke
Sähköposti
jenni.kankaanpaa@uef.fi
Suora numero
0294452214
Huoneen tiedot
Joensuu, Futura 209


Ohjauksen koulutus

Sanna Vehviläinen
No image.
Nimike
Professori, opinto- ja uraohjaus
Sähköposti
sanna.vehvilainen@uef.fi
Suora numero
0294452014
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 212

Merja Koivuluhta
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, ohjauksen teoria ja käytäntö
Sähköposti
merja.koivuluhta@uef.fi
Suora numero
0294452595
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 1103B

Leena Penttinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, elinikäinen ohjaus
Sähköposti
leena.m.penttinen@uef.fi
Suora numero
0294452772
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 209

Anne-Mari Souto
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, opinto- ja uraohjaus
Sähköposti
anne-mari.souto@uef.fi
Suora numero
0294452223
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 213

Sirja Möttönen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, ohjauksen koulutus
Sähköposti
sirja.mottonen@uef.fi
Suora numero
0294452117
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 215

Merja Tamminen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, opinto- ja työuraohjaus
Sähköposti
merja.tamminen@uef.fi
Suora numero
0294452725
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 208

Jussi Silvonen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija (oa.), ohjauksen teoria ja käytäntö
Sähköposti
jussi.silvonen@uef.fi
Suora numero
0294452810
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 207

Päivi Rosenius
No image.
Nimike
Projektitutkija, OHO!-hanke
Sähköposti
paivi.rosenius@uef.fi
Suora numero
0294452246
Huoneen tiedot
Joensuu Metria MP201

Janne Antikainen
No image.
Nimike
Projektisuunnittelija, STARA-hanke
Sähköposti
janne.antikainen@uef.fi
Suora numero
0294452024
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 201


Psykologia

Kirsi Honkalampi
No image.
Nimike
Professori, psykologia, erityisesti kliininen psykologia
Sähköposti
kirsi.honkalampi@uef.fi
Suora numero
0294452314
Huoneen tiedot
Joensuu Metria MP308

Katri Komulainen
No image.
Nimike
Professori, psykologia, erityisesti elämänkulun tutkimus
Sähköposti
katri.komulainen@uef.fi
Suora numero
0294452597
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 208, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Hannu Räty
No image.
Nimike
Professori, psykologia
Sähköposti
hannu.raty@uef.fi
Suora numero
0294452697
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 314, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Taina Hintsa
No image.
Nimike
Apulaisprofessori (tenure track), psykologia, erityisesti terveyspsykologia
Sähköposti
taina.hintsa@uef.fi
Suora numero
0294452234
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 313

Jaana Viljaranta
No image.
Nimike
Apulaisprofessori (tenure track), oppimisen motivaatiotutkimus
Sähköposti
jaana.viljaranta@uef.fi
Suora numero
0294452181
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 318

Kati Kasanen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kasvatus- ja koulutuspsykologia
Sähköposti
kati.kasanen@uef.fi
Suora numero
0294452313
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 306

Tarja Salokoski
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, elämänkulun psykologia
Sähköposti
tarja.salokoski@uef.fi
Suora numero
0294452129
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 309 (työvapaalla 31.7.2018 saakka)

Sanna Sinikallio
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, psykologia, erityisesti terveyspsykologia
Sähköposti
sanna.sinikallio@uef.fi
Suora numero
0294452022
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 307, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Vojna Tapola
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, kliininen psykologia
Sähköposti
vojna.tapola@uef.fi
Suora numero
0294452990
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 206

Matti Kuittinen
No image.
Nimike
Lehtori, organisaatiopsykologia
Sähköposti
matti.kuittinen@uef.fi
Suora numero
0294452201
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 312, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Hanna-Mari Lahtinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, psykologia, erityisesti elämänkulku, koulutus ja työelämä
Sähköposti
hanna.lahtinen@uef.fi
Suora numero
0294452017
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 309

Petri Karkkola
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, psykologia
Sähköposti
petri.karkkola@uef.fi
Suora numero
0294452235
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 311

Maija Korhonen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori (UEF)
Sähköposti
maija.korhonen@uef.fi
Suora numero
0294452224
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 315

Niko Flink
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, WELMA-tohtoriohjelma
Sähköposti
niko.flink@uef.fi
Suora numero
0294452237
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 317