Syventävän harjoittelun suurryhmäohjauksien aikataulut 

 

Pakolliset suurryhmäohjaukset on merkitty tähdellä *, muutoin valitse vähintään neljä suurryhmäohjausta.

Huom! Draaman käyttö opetuksessa, Lukivaikeudet ja niiden tunnistaminen: Ryhmäkoko rajallinen, lmoittautumislinkit avautuvat 28.2.

Draaman käyttö: ilmoittautuminen

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1_Kxm7noA9hXe_hG1TAh3hcwiN4bebmaxJ03aOxa3zSw0hw/viewform?usp=sf_link

Lukivaikeudet: ilmoittautuminen

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScU_8h6t2kBfs9TNU7I-LckLcSqkKsEPIvMOVSCnNaDxkmb9w/viewform?usp=sf_link

 

Aihe

Aika

Paikka

*Aloitusseminaari

to 28.2. klo 9.00-11.00

TK100

Arviointi OPS 2016

Heli lepistö

to 14.3. kello 15.00-16.30 

 

AU100

Äänenhuolto opettajan työssä

Tuire Silvennoinen

ma 18.3. 15.00-16.30

 

AU100

eTwinning-kansainvälisyyskasvatus ma 25.3. klo 14.30 - 16.00

Länsikadun koulu, 5. -luokkalaisten yhteisopettajuustila, 2. kerros

(Educan siivessä)

Työrauhaa! Tutkimusnäyttöön perustuvia työtapoja

Juuso Pursiainen ja Anne Karhu

 

ti 26.3. klo 14.30-16.00

Rantakylä

Varhennettu kielenopetus

Hilkka Koivistoinen ja Ritva Kantelinen 

to 28.3. klo 8.30-10.00

 

Rantakylä

Draaman käyttö opetuksessa

Ilmoittautuminen

 

(20 opiskelijaa ryhmä) 

 

Ryhmä 1 (TLS)

 ma 25.3. klo 13-14.30

TK lk128  

Ryhmä 2 (MV)

 ti 26.3. klo 12.00-13.30

TK lk128 

Ryhmä 3 (TLS)

 ke 27.3. klo 9.30-11.00

TK lk128 

Ryhmä 4 (MV)

ke 27.3. klo 11.45-13.15

TK lk128 

Ryhmä 5 (TL,AK)

ke 3.4. klo 10.00-11.30

PERUTTU VÄHÄISEN OSALLISTUJAMÄÄRÄN VUOKSI

Ryhmä 6 (TL,AK)

to 4.4. klo 12.00-13.30 

Rantakylä 

Lukivaikeudet ja niiden tunnistaminen

Arja Rintala ja Toni Kortelainen

Lea Räisänen

Anna Keijonen

(25 opiskelijaa ryhmä) 

 

Ryhmä 1

ma 1.4. klo 13.00-14.30

Tulliportti lk 187

Ryhmä 2

ma 1.4. klo 14.45-16.15

Tulliportti lk 187

Ryhmä 3

ti 9.4. klo 13.00-14.30

Tulliportti lk 128

Ryhmä 4

ti 9.4. klo 14.45-16.15

Tulliportti lk 128

Ryhmä 5

ti 16.4. klo 13.00-14.30

Tulliportti lk 128

Ryhmä 6

ti 16.4. klo 14.45-16.15

Tulliportti lk 128

Ryhmä 7 

ke 17.4. klo 14.30-16.00

Rantakylä, P2-luokka

Inklusiivinen opettaminen

Tuire Silvennoinen ja Anne Karhu

 

ke 3.4. klo 15.00-16.30

 

 

AU100

Moniammatillinen yhteistyö Jyrki Korkki

ke 10.4. klo 15-16.30

TK100

Digitaalinen YO-koe ja Abitti

Marko Kotilainen

to 11.4. klo 8.00-9.30

TK100

Maahanmuuttajataustaisen oppilaan opetus

Hilkka Räty, Tuula Laukkanen

Tarja Lehikoinen-Suviranta

ma 15.4. klo 15.00-16.30

 

TK100 

Kodin ja koulun välinen yhteistyö

Kimmo Kotro, Ulla Sten

ti 23.4. klo 15.00-16.30

 AU100

Kolmiportainen tuki asiakirjoissa Pirjo Savolainen, Aino Äikäs, Anne Karhu ja Hilkka Räty

ke 24.4. klo 15.00-16.30

TK100

Lukio muutoksessa?

Marita Hokkanen

 ma 29.4. kello 15.00-16.30

 

TK100

Sukupuoli- ja kulttuurisensitiivisyys

 

ti 7.5. klo 15.00-16.30

HUOM! PAIKKA VAIHTUNUT TULLIPORTTIIN TK 100

 

Työelämään rekrytointi

Heikki Happonen

ke 8.5. klo 15.00-16.30

 

TK100

Ensimmäinen työvuosi 

Juha Karhunen ja Sanna Vänskä

to 9.5. kello 15.00-16.30

TK100

Hankkeet koulumaailmassa Sampo Forsström ja Anne Lemström

Ma 13.5  klo 15.00-16.30

TK100

*Päätösseminaari

pe 17.5. kello 10.00-12.00

TK100