Tutkijat

Moritz Albrecht
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
moritz.albrecht@uef.fi
GSM-numero
0503371783
Suora numero
0294455270
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 382a
Lisätietoja

Denis Dobrynin
Nimike
Apurahatutkija
Sähköposti
denis.dobrynin@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Metria, 3.krs

Jakob Donner-Amnell
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
jakob.donner-amnell@uef.fi
GSM-numero
0504421611
Suora numero
0294453464
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 365

Antti Erkkilä
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
antti.erkkila@uef.fi
GSM-numero
0505958381
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 332

Mariana Galvão Lyra
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
mariana.lyra@uef.fi
GSM-numero
0505604838
Suora numero
0294455174
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 371

Anssi Huoponen
Nimike
Apurahatutkija
Sähköposti
anssi.huoponen@uef.fi
GSM-numero
504389134
Huoneen tiedot
Joensuu, Metria 371

Antti Härkönen
Nimike
Tutkija
Sähköposti
antti.harkonen@uef.fi
Huoneen tiedot
Metria M382b

Jani Karhu
Nimike
Tutkija
Sähköposti
jani.karhu@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 382a

Anton Kuzmin
Nimike
Tutkija
Sähköposti
anton.kuzmin@uef.fi
GSM-numero
0504095878
Suora numero
+358294453989
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 396

Sonja Lukkarinen
Nimike
Tutkimusavustaja
Sähköposti
sonja.lukkarinen@uef.fi
GSM-numero
0504401019
Suora numero
0294455085
Huoneen tiedot
Joensuu, Metria 382a

Jenni Merovuo
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
jenni.merovuo@uef.fi
GSM-numero
0503027920
Suora numero
0294453114
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 371
Lisätietoja

Tuija Mononen
Nimike
Yliopistotutkija
Sähköposti
tuija.mononen@uef.fi
GSM-numero
0503728627
Suora numero
0294455193
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 392

Opri Orenius
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
opri-ilmatar.orenius@uef.fi
GSM-numero
0469214234
Suora numero
0294455360
Huoneen tiedot
Metria, 371

Alexander Osipov
Nimike
Tutkija
Sähköposti
alexander.osipov@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 396

Kati Parppei
Nimike
Akatemiatutkija
Sähköposti
kati.parppei@uef.fi
GSM-numero
0505313543
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 394
Lisätietoja

Laura Poikolainen
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
laura.poikolainen@uef.fi
GSM-numero
0504707626
Suora numero
0294455626
Huoneen tiedot
Joensuu, Metria M 361

Mikko Pyykönen
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
mikko.pyykonen@uef.fi
GSM-numero
0505051480
Suora numero
0294455480
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 365

Germán Quimbayo
Nimike
Tutkija
Sähköposti
german.quimbayo@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 396

Tuulia Reponen
Nimike
Apurahatutkija
Sähköposti
tuulia.reponen@uef.fi
GSM-numero
0449725656
Huoneen tiedot
Joensuu Metria M 237
Lisätietoja
Rajaturvallisuus, turvallistaminen, turvallisuuden ontologia

Noora Rämö
Nimike
Tutkimusavustaja
Sähköposti
noora.ramo@uef.fi
GSM-numero
504389134
Suora numero
0294455146
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 366
Lisätietoja

Yury Shikalov
Nimike
Tutkija
Sähköposti
yury.shikalov@uef.fi
GSM-numero
0407396734
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 382b
Lisätietoja
Suomen historia, perhehistoria, lapsuus ja koulut Venäjän Karjalassa, uskonnollinen elämä Karjalassa 1800-luvulla, Suomen sota, luovutetut suomalaiset alueet, Viipurin historia

Olga Sidorenko
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
olga.sidorenko@uef.fi
GSM-numero
0503229486
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 366

Karli-Jo Storm
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
karli.storm@uef.fi
GSM-numero
0503831983
Suora numero
0294455090
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 373
Lisätietoja

Tuula Teräväinen
Nimike
Tutkija
Sähköposti
tuula.teravainen@uef.fi
GSM-numero
0503034452
Suora numero
0294455035

Maija Toivakka
Nimike
projektitutkija
Sähköposti
maija.toivakka@uef.fi
GSM-numero
0504624686
Suora numero
0294455686
Huoneen tiedot
Metria 365
Lisätietoja

Nina Tokola
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
nina.tokola@uef.fi
GSM-numero
0503031909
Suora numero
0294455005
Huoneen tiedot
Joensuu Metria 398