JOHTAMINEN


Uuden ajan johtaminen

Johtamisen haasteena on uudistumisen ja uudistamisen jatkuva prosessi. Johtaja toimii suunnan näyttäjänä ja esimiehet vievät muutoksia käytäntöön. On oltava jatkuvasti ajan hermoilla ja seurattava ympäröivän yhteiskunnan muutoksia, toisaalta osattava motivoida ja sparrata porukat parempiin suorituksiin.  Johtajat, esimiehet ja asiantuntijat tarvitsevat osaamisen vahvistamista johtamistyöhön ja parempaan pärjäämiseen kilpailussa. Aducatella on pitkäaikainen kokemus johtamiskoulutuksista sekä julkiselta että yksityiseltä puolelta. SOTE-johtaminen yksi vahva osaamisalue.

Laajasta valikoimasta voi valita juuri itselle sopivan joko yksittäisen koulutuksen, seminaarin tai pidemmän koulutusohjelman. 

Koulutustarjontaamme kuuluu:

UEF EMBA -koulutusohjelma, ajankohtaiset johtamisen seminaarit, Future Leadership sekä avoimen yliopiston johtamisopinnot. Teemme tilauksesta myös räätälöityjä organisaatiokohtaisia koulutuksia.

Kysy lisää tästä

Anna Hartikainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikeen lisätietoja
- johtamiskoulutukset, UEF EMBA
Sähköposti
anna.hartikainen@uef.fi
GSM-numero
0407741320
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2402

Pauli Kallio
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikeen lisätietoja
- johtamiskoulutus, henkilökohtainen coaching, UEF EMBA, yrityskoulutukset, työ- ja organisaatiopsykologia
Sähköposti
pauli.kallio@uef.fi
GSM-numero
0504652054

Katja Koukkari
No image.
Nimike
Suunnittelusihteeri
Nimikeen lisätietoja
- UEF EMBA, lääkeala
Sähköposti
katja.koukkari@uef.fi
GSM-numero
0403553158
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2446

Annamari Lastunen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikeen lisätietoja
- sosiaali- ja terveysala, johtamiskoulutukset
Sähköposti
annamari.lastunen@uef.fi
GSM-numero
0504412179
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2435

Katja Peltoniemi
No image.
Nimike
Projektisihteeri
Nimikeen lisätietoja
- ESR- ja OPH -hankkeet
Sähköposti
katja.peltoniemi@uef.fi
GSM-numero
0403553905
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2442

Arttu Puhakka
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikeen lisätietoja
- johtaminen, esimiestyö, työyhteisö
Sähköposti
arttu.puhakka@uef.fi
GSM-numero
0504064310
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 278

Sari Zitting-Rissanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
sari.zitting-rissanen@uef.fi
GSM-numero
0408678532
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2447A


Koulutukset:
Uutiskirje:
Sähköposti