TERVEYS JA HYVINVOINTI


Voi hyvin ja nauti elämästä

Terveys on hyvinvoinnin ja toimintakyvyn perusta. Ravitsemus, liikunta, lepo/rentous, mielekäs toiminta ja riittävät sosiaaliset suhteet ovat terveyden kulmakiviä. Em. asioihin jokainen voi vaikuttaa omalla toiminnallaan ja omilla valinnoillaan. Tietämällä enemmän vaikutat enemmän – myös omaan hyvinvointiisi!

Aducate tarjoaa terveyteen ja hyvinvointiin liittyvää avointa yliopisto-opetusta sekä lyhyt- ja pitkäkestoista täydennyskoulutusta joustavasti ja monipuolisesti; niin ammatillisen osaamisen kehittämiseen, tutkintoon tähtäävään kouluttautumiseen kuin omaksi iloksi opiskeluun.

Lea Tuomainen
No image.
Nimike
Johtaja
Sähköposti
lea.tuomainen@uef.fi
GSM-numero
0407223281
Suora numero
0294457029
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2438

Anna Hartikainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- johtamiskoulutukset, UEF EMBA
Sähköposti
anna.olkkonen@uef.fi
GSM-numero
0407741320
Suora numero
0294457107
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2402

Annamari Lastunen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- toimivapaalla toistaiseksi
Sähköposti
annamari.lastunen@uef.fi
GSM-numero
0504412179
Suora numero
0294457110
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2435

Kari Pasanen
No image.
Nimike
Tutkijaopettaja
Nimikkeen lisätietoja
- metsä- ja biotalous, rakennusterveys- ja sisäilmakoulutukset
Sähköposti
kari.pasanen@uef.fi
GSM-numero
0505284665
Suora numero
0294457106
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2439

Katja Koukkari
No image.
Nimike
Suunnittelusihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- UEF EMBA, lääkeala
Sähköposti
katja.koukkari@uef.fi
GSM-numero
0403553158
Suora numero
0294457092
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2446

Anne M Pennanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
annemaarit.pennanen@uef.fi
GSM-numero
0503837422
Suora numero
0294457095
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2405

Tiina Pyrstöjärvi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- Rakennusterveys- ja sisäilma-asiantuntijakoulutukset, avoin yliopisto: biologia ja ympäristötiede, fysiikka, kemia, matematiikka
Sähköposti
tiina.pyrstojarvi@uef.fi
GSM-numero
0403553921
Suora numero
0294457044
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2434

Marika Tuupainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
marika.tuupainen@uef.fi
GSM-numero
0503414170
Suora numero
0294457089
Huoneen tiedot
Tietoteknia 2404

Ville Valkonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- farmasia, lääkehoidon arviointi, LHKA Advanced, lääkitysturvallisuus
Sähköposti
ville.valkonen@uef.fi
GSM-numero
0503224174
Suora numero
0294457019
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia

Soile Virtanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- psykoterapeuttikoulutus, rakennusterveys, sisäilma
Sähköposti
soile.virtanen@uef.fi
GSM-numero
0403552304
Suora numero
0294457024
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2433

Sari Zitting-Rissanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
sari.zitting-rissanen@uef.fi
GSM-numero
0408678532
Suora numero
0294457105
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2447A


Koulutukset:
Uutiskirje:
Sähköposti