Liisa Ahonen

Koulutussihteeri
0294 45 7084
liisa.ahonen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2430

Anna Hartikainen

Suunnittelija
0407741320
etunimi.sukunimi@uef.fi
Kuopio 2402

Helena Karisto-Lautanen


Ulla Kekäläinen

Suunnittelija
0294 45 7039
ulla.kekalainen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2415
Vastuualueet: Avoin yliopisto, terveyshallintotiede

Pia Koponen

Koulutussihteeri
0294 45 7040
pia.koponen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2424
Vastuualueet: Avoin yliopisto, ravitsemustiede, terveyshallintotiede, terveyden edistäminen ja terveystieto

Katja Koukkari

Suunnittelusihteeri
0294 45 7092
katja.koukkari@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2446
Vastuutehtävät:

Annamari Lastunen

Suunnittelija
0294 45 7110
annamari.aura@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2435
Vastuualueet: Avoin yliopisto, hoitotiede, hoitotieteen kandidaatintutkielma ja seminaari, liikuntalääketiede.

Maria Luojus

Suunnittelija
0294 45 7036
maria.luojus@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2432
Vastuualueet: Avoin yliopisto, kansanterveystiede, kuntoutustiede, lääketieteen perusteita, terveyden edistäminen ja terveystieto, johdatus terveystieteiden kvantitatiivisiin tutkimusmenetelmiin. Työvapaa: 31.7.2016 saakka.

Merja Mäkitalo

Suunnittelija
0294 45 7041
merja.makitalo@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2436
Vastuualueet: Avoin yliopisto, ergonomia

Marja-Liisa Niemi

Suunnittelija
0294 45 7045
marja-liisa.niemi@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2435
Vastuutehtävät: Avoin yliopisto, fysiologia, lasten ja nuorten psyykkinen hyvinvointi, ravitsemustiede

Seija Okulov

Suunnittelija
0294 45 7033
seija.okulov@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2456
Vastuualueet: Avoin yliopisto, sosiaalityö; sosiaalialan täydennyskoulutus

Kari Pasanen

Tutkijaopettaja
0294 45 7106
kari.pasanen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2439

Anne M. Pennanen

Koulutussihteeri
0294 45 7095
annemaarit.pennanen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2405

Helka Pukarinen

Koulutussihteeri
0294 45 7042
helka.pukarinen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2426
Vastuutehtävät: Osastosihteeri

Tiina Pyrstöjärvi

Suunnittelija
0294 45 7044
tiina.pyrstojarvi@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2434
Vastuualueet: Rakennusterveys, Avoin yliopisto, fysiikka, kemia , matematiikka, ympäristötiede

Riitta Sutinen

Suunnittelija
0294 45 7100
riitta.sutinen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2455

Tuula Tanskanen

Koulutussihteeri
0294 45 7047
tuula.tanskanen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2423

Lea Tuomainen


Ville Valkonen


Soile Virtanen

Koulutussihteeri
0294 45 7024
soile.virtanen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2433

Sari Zitting-Rissanen

Koulutussihteeri
0294457105
sari.zitting-rissanen@uef.fi
Kuopio Tietoteknia 2447A
Vastuualueet: henkilöstöasiat