HENKILÖKUNTA

Liisa Ahonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
liisa.ahonen@uef.fi
GSM-numero
0407581670
Lyhytvalintanumero
57084
Suora numero
0294457084
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2430

Sari Hakkarainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- erityispedagogiikka, kasvatustiede ja aikuiskasvatustiede, opetushallinto
Sähköposti
sari.hakkarainen@uef.fi
GSM-numero
0504668554
Lyhytvalintanumero
57048
Suora numero
0294457048
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 237

Tarja Heittokangas
No image.
Nimike
Projektisihteeri
Sähköposti
tarja.heittokangas@uef.fi
GSM-numero
0504621273
Lyhytvalintanumero
57101
Suora numero
0294457101
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/1

Kai Hyttinen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
kai.hyttinen@uef.fi
GSM-numero
0504643403
Lyhytvalintanumero
57021
Suora numero
0294457021
Huoneen tiedot
Kuopio

Tiina Immonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- psykologia
Sähköposti
tiina.immonen@uef.fi
GSM-numero
0504930323
Lyhytvalintanumero
57049
Suora numero
0294457049
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 233

Sanna Iskanius
No image.
Nimike
Koulutusjohtaja
Sähköposti
sanna.iskanius@uef.fi
GSM-numero
0503823801
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 279

Tiina Juurela
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
opintovapaalla 15.5.-7.8.2017
Sähköposti
tiina.juurela@uef.fi
GSM-numero
0503893697
Lyhytvalintanumero
57064
Suora numero
0294457064
Huoneen tiedot
Aurora, Joensuu

Heli Kaarniemi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
heli.kaarniemi@uef.fi
GSM-numero
0503228644
Lyhytvalintanumero
57080
Suora numero
0294457080
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora

Pauli Kallio
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
pauli.kallio@uef.fi
GSM-numero
0504652054

Sinikka Kapanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
sinikka.kapanen@uef.fi
GSM-numero
0505711395
Lyhytvalintanumero
57038
Suora numero
0294457038
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 221/1

Helena Karisto-Lautanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- liikuntalääketiede, ravitsemustiede, urheiluravitsemus, sosiaalityö
Sähköposti
helena.karisto@uef.fi
GSM-numero
0403553906
Lyhytvalintanumero
57037
Suora numero
0294457037
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2415

Eeva Karttunen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
eeva.karttunen@uef.fi
GSM-numero
0503619284
Lyhytvalintanumero
57102
Suora numero
0294457102
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 239

Raili Karvinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- humanistiset aineet, kieli- ja viestintäopinnot, sosiologia, yhteiskuntamaantiede ja maantiede, yhteiskuntaoppi opetettavana aineena, yhteiskuntapolitiikka
Sähköposti
raili.karvinen@uef.fi
GSM-numero
0504678806
Lyhytvalintanumero
57051
Suora numero
0294457051
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/9

Ulla Kekäläinen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- gerontologia, AVOT-hanke
Sähköposti
ulla.kekalainen@uef.fi
GSM-numero
0403553936
Lyhytvalintanumero
57039
Suora numero
0294457039
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2415

Terhi Keltanen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- oppilaitosyhteistyö
Sähköposti
terhi.keltanen@uef.fi
GSM-numero
0503291684
Lyhytvalintanumero
57116
Suora numero
0294457116
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 236

Päivi Koivuselkä-Sallinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- yleinen teologia, ortodoksinen teologia, psykologia, uskontotiede
Sähköposti
paivi.koivuselka-sallinen@uef.fi
GSM-numero
0503619254
Lyhytvalintanumero
57086
Suora numero
0294457086
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/5

Pia Koponen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- fysiologia, kansanterveystiede, kuntoutustiede, lääketieteen perusteita, sosiaalihallintotiede, terveyden edistäminen ja terveystieto, terveyshallintotiede, terveystaloustiede
Sähköposti
pia.koponen@uef.fi
GSM-numero
0403552116
Lyhytvalintanumero
57040
Suora numero
0294457040
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2424

Tuula Korhonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
tuula.korhonen@uef.fi
GSM-numero
0503846956
Lyhytvalintanumero
57062
Suora numero
0294457062
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora

Katja Koukkari
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
katja.koukkari@uef.fi
GSM-numero
0403553158
Lyhytvalintanumero
57092
Suora numero
0294457092
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2446

Eeva Kykkänen
No image.
Nimike
Markkinointisihteeri
Sähköposti
eeva.kykkanen@uef.fi
GSM-numero
0504342921
Lyhytvalintanumero
57117
Suora numero
0294457117
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora I 230

Riitta Laasonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- oikeustieteet
Sähköposti
riitta.laasonen@uef.fi
GSM-numero
0504668522
Lyhytvalintanumero
57059
Suora numero
0294457059
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/4

Annamari Lastunen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- hoitotiede, hoitotyön johtaminen, liikuntalääketiede, sosiaalinen markkinointi terveyden edistämisessä
Sähköposti
annamari.lastunen@uef.fi
GSM-numero
0504412179
Lyhytvalintanumero
57110
Suora numero
0294457110
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2435

Leena Leskinen
No image.
Nimike
Koulutusjohtaja
Sähköposti
leena.leskinen@uef.fi
GSM-numero
0400970784
Lyhytvalintanumero
57003
Suora numero
0294457003
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2413

Maria Luojus
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- kansanterveystiede, terveyden edistäminen ja terveystieto, esteettömyys 1, johdatus terveystieteiden kvantitatiivisiin tutkimusmenetelmiin, kuntoutuksen järjestelmät ja nykykäytännöt 1
Sähköposti
maria.luojus@uef.fi
GSM-numero
0403553388
Lyhytvalintanumero
57036
Suora numero
0294457036
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2432

Virpi Moilanen
No image.
Nimike
Kouluttaja
Sähköposti
virpi.moilanen@uef.fi
GSM-numero
0505754064
Lyhytvalintanumero
57112
Suora numero
0294457112
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora

Marjaana Mukkala
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- humanistiset tieteet, johtaminen, laskentatoimi, markkinointi, matkailuopinnot, maantiede ja yhteiskuntamaantiede
Sähköposti
marjaana.mukkala@uef.fi
GSM-numero
0503637505
Lyhytvalintanumero
57068
Suora numero
0294457068
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 242

Maija Mustonen
No image.
Nimike
kouluttaja
Sähköposti
maija.r.mustonen@uef.fi
GSM-numero
4147356
Lyhytvalintanumero
57023
Huoneen tiedot
Joensuun Aurora

Merja Mäkitalo
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- ergonomia, lääketieteen perusteita, tietojenkäsittelytiede, tilastotiede, ihmisen anatomia ja fysiologia
Sähköposti
merja.makitalo@uef.fi
GSM-numero
0403553387
Lyhytvalintanumero
57041
Suora numero
0294457041
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2436

Marja-Liisa Niemi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- ravitsemustiede, urheiluravitsemus
Sähköposti
marja-liisa.niemi@uef.fi
GSM-numero
0403552336
Lyhytvalintanumero
57045
Suora numero
0294457045
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2435

Seija Okulov
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- sosiaalityö
Sähköposti
seija.okulov@uef.fi
GSM-numero
0403553920
Lyhytvalintanumero
57033
Suora numero
0294457033
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2456

Raija Pappila
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- tietojärjestelmät, verkkosivut
Sähköposti
raija.pappila@uef.fi
GSM-numero
0403553995
Lyhytvalintanumero
57026
Suora numero
0294457026
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2410/b

Kari Pasanen
No image.
Nimike
Tutkijaopettaja
Sähköposti
kari.pasanen@uef.fi
GSM-numero
0505284665
Lyhytvalintanumero
57106
Suora numero
0294457106
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2439

Leila Peiponen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- työ- ja organisaatiopsykologia, oikeuspsykologia
Sähköposti
leila.peiponen@uef.fi
GSM-numero
0505248199
Lyhytvalintanumero
57060
Suora numero
0294457060
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 232

Katja Peltoniemi
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
katja.peltoniemi@uef.fi
GSM-numero
0403553905
Lyhytvalintanumero
57018
Suora numero
0294457018
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2442

Anne M Pennanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
annemaarit.pennanen@uef.fi
GSM-numero
0503837422
Lyhytvalintanumero
57095
Suora numero
0294457095
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2405

Arttu Puhakka
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
arttu.puhakka@uef.fi
GSM-numero
0504064310
Lyhytvalintanumero
57108
Suora numero
0294457108
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 278

Helka Pukarinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- biologia ja ympäritötiede, farmasia, fysiikka, kemia, kieli- ja viestintäopinnot, matematiikka, tietojenkäsittelytiede, tilastotiede
Sähköposti
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-numero
0403553934
Lyhytvalintanumero
57042
Suora numero
0294457042
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2426

Päivi Puustjärvi-Soininen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- filosofia, kieli- ja viestintäopinnot, sosiaalipedagogiikka, sosiaalipsykologia, sosiaalitieteet, sosiologia, yhteiskuntaoppi opetettavana aineena, yhteiskuntapolitiikka
Sähköposti
paivi.puustjarvisoininen@uef.fi
GSM-numero
0403553904
Lyhytvalintanumero
57035
Suora numero
0294457035
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2449

Tiina Pyrstöjärvi
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- biologia ja ympäristötiede, fysiikka, kemia, matematiikka
Sähköposti
tiina.pyrstojarvi@uef.fi
GSM-numero
0403553921
Lyhytvalintanumero
57044
Suora numero
0294457044
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2434

Heli Reijonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- kauppatiede, taloustieteen perusteet, tilastolliset menetelmien perusteet yhteiskunta- ja kauppatieteilijöille
Sähköposti
heli.reijonen@uef.fi
GSM-numero
0504677220
Lyhytvalintanumero
57056
Suora numero
0294457056
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 231

Lasse Reijonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
lasse.reijonen@uef.fi
GSM-numero
0505650305
Lyhytvalintanumero
57083
Suora numero
0294457083
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 221/2

Sari Riikonen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- johtaminen, kauppatiede, laskentatoimi, markkinointi, matkailuopinnot
Sähköposti
sari.riikonen@uef.fi
GSM-numero
0504668599
Lyhytvalintanumero
57057
Suora numero
0294457057
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/6

Sari Ryynänen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- työ- ja organisaatiopsykologia, oikeuspsykologia
Sähköposti
sari.ryynanen@uef.fi
GSM-numero
0504668611
Lyhytvalintanumero
57053
Suora numero
0294457053
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/7

Jori Sara-Aho
No image.
Nimike
Kouluttaja
Sähköposti
jori.sara-aho@uef.fi
GSM-numero
0505936354
Lyhytvalintanumero
57070
Suora numero
0294457070
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora

Leila Saramäki
No image.
Nimike
Suunnittelija, opinto-ohjaaja
Sähköposti
leila.saramaki@uef.fi
GSM-numero
0405162572
Lyhytvalintanumero
57027
Suora numero
0294457027
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2412

Paula J Savolainen
No image.
Nimike
Projektisihteeri
Sähköposti
paula.j.savolainen@uef.fi
GSM-numero
0503757953
Lyhytvalintanumero
57013
Suora numero
0294457013
Huoneen tiedot
Savonlinna A109

Sanna Soppela
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
sanna.soppela@uef.fi
GSM-numero
0505903766
Lyhytvalintanumero
57071
Suora numero
0294457071
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 257/4

Riitta Sutinen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- farmasia
Sähköposti
riitta.sutinen@uef.fi
GSM-numero
0503418524
Lyhytvalintanumero
57100
Suora numero
0294457100
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2455

Tuula Tanskanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- ergonomia, hoitotiede, hoitotyön johtaminen, lasten ja nuorten psyykkinen hyvinvointi
Sähköposti
tuula.tanskanen@uef.fi
GSM-numero
0403553950
Lyhytvalintanumero
57047
Suora numero
0294457047
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2423

Irina Tere
No image.
Nimike
Kouluttaja
Sähköposti
irina.tere@uef.fi
GSM-numero
0504095548
Lyhytvalintanumero
57085
Suora numero
0294457085
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora

Lea Tuomainen
No image.
Nimike
Johtaja
Sähköposti
lea.tuomainen@uef.fi
GSM-numero
0407223281
Lyhytvalintanumero
57029
Suora numero
0294457029
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2438

Seija Tuominen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Nimikkeen lisätietoja
- oikeustieteet
Sähköposti
seija.tuominen@uef.fi
GSM-numero
0504678433
Lyhytvalintanumero
57058
Suora numero
0294457058
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 234

Marika Tuupainen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
marika.tuupainen@uef.fi
GSM-numero
0503414170
Lyhytvalintanumero
57089
Suora numero
0294457089
Huoneen tiedot
Tietoteknia 2404

Ville Valkonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
ville.valkonen@uef.fi
GSM-numero
0503224174
Lyhytvalintanumero
57019
Suora numero
0294457019
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia

Eija Viiliäinen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Nimikkeen lisätietoja
- erityispedagogiikka, filosofia, humanistiset aineet, kasvastustiede ja aikuiskasvatustiede, maantiede ja yhteiskuntamaantiede, opetushallinto, sosiaalipedagogiikka, sosiaalipsykologia, sosiaalitieteet, sosiologia, yhteiskuntaoppi, yhteiskuntapolitiikka
Sähköposti
eija.viiliainen@uef.fi
GSM-numero
0504678371
Lyhytvalintanumero
57054
Suora numero
0294457054
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 220/8

Soile Virtanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
soile.virtanen@uef.fi
GSM-numero
0403552304
Lyhytvalintanumero
57024
Suora numero
0294457024
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2433

Sari Zitting-Rissanen
No image.
Nimike
Koulutussihteeri
Sähköposti
sari.zitting-rissanen@uef.fi
GSM-numero
0408678532
Lyhytvalintanumero
57105
Suora numero
0294457105
Huoneen tiedot
Kuopio Tietoteknia 2447A

Tiina Kauhanen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
tiina.kauhanen@uef.fi
GSM-numero
0505639706
Lyhytvalintanumero
57001
Suora numero
0294457001
Huoneen tiedot
Joensuu, Aurora 275

Noora Hämäläinen
No image.
Nimike
suunnittelusihteeri
Sähköposti
noora.hamalainen@uef.fi
GSM-numero
3509856
Lyhytvalintanumero
57005
Huoneen tiedot
Aurora

Anna Olkkonen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
anna.olkkonen@uef.fi
GSM-numero
0407741320
Lyhytvalintanumero
57107
Suora numero
0294457107
Huoneen tiedot
Kuopio, Tietoteknia 2402

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@uef.fi

ETSI

 

Joensuu kampus

Aurora,
Yliopistokatu 2 A, 2. krs,
PL 111
80101 Joensuu
Fax 0294 457 312

Kuopion kampus
Tietoteknia,
Savilahdentie 6 B, 2. kerros
PL 1627
70211 Kuopio
Fax 0294 457 312

Aducate puh.
0294 45 7095 tai
029 445 7029

Avoin yliopisto puh.
0294 457 043 (Joensuun kampus)
0294 457 028 (Kuopion kampus)

aducate-info@uef.fi